زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1

1400/6/9 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

اشاعه مطالب غیرعلمی در مورد واکسن کرونا به سلامت جامعه آسیب می‌زند

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: هدف از اشاعه مطالب غیرعلمی، در مورد واکسن در جامعه گمراه کردن مردم، آسیب زدن به سلامت فرد و جامعه و به تاخیر انداختن روند واکسیناسیون است.
اشاعه مطالب غیرعلمی در مورد واکسن کرونا به سلامت جامعه آسیب می‌زند
دکتر پرویز قزلباش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آنچه علم، تدبیر و تحقیقات نشان می‌دهد برای راههای پیشگیری از بیماری کووید _۱۹ توجه به فاصله گذاری اجتماعی، اجتناب از حضور در تجمعات و استفاده از وسایل حفاظتی و درمان های موثر در صورت ابتلا و تزریق واکسن کارآیی لازم را دارد.

وی یادآوری کرد: اشاعه مطالب غیرعلمی و واکسن هراسی، به تاخیر روند واکسیناسیون منتهی می شود و در این میان اگر افرادی به واکسن اعتقاد ندارند باید راه حل علمی ارائه کنند و ادعای آنها باید مورد تایید مراجع علمی نیز قرار گیرد.

این مسوول ادامه داد: تمامی واکسن های تزریقی، مورد تایید وزارت بهداشت است، هر واکسنی ویژگی خاص خود را دارد و همه آنها علیه کرونا موثر هستند که موجب کاهش ابتلا و میزان بستری و کاهش مرگ و میر می‌شوند.

وی اظهار داشت: برای پیشگیری از شیوع ویروس دلتا واکسیناسیون بسیار موثر است، احتمال بستری شدن و ابتلای فردی که واکسن دریافت کرده به مراتب کمتر از فردی است که واکسن دریافت نکرده است اما به این معنا نیست که کسی که واکسن دریافت کرده دچار عارضه و مرگ نمی شود، بلکه این موارد را به حداقل کاهش می دهد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: تولید واکسن مراحل تعریف شده دارد و در هرفاز بر اساس استانداردهای جهانی تایید و مشخص می شود و در این ارتباط واکسن هراسی ظلم بزرگ در حق کسانی است که امکان این را داشتند که از خود در مقابل بیماری محافظت کنند و این کار را نکردند.

وی با اشاره به اینکه با روند فعلی بیماری در استان تمام سعی حوزه بهداشت و سلامت در این است که با بسیج همه امکانات، از بروز اتفاقات ناخوشایند پیشگیری شود، اظهار داشت: درصدی از افراد جامعه با بی‌توجهی به رعایت پروتکل ها رفتارهای غیر مسوولانه ای داشتند که بروز همین روند بر شمار مبتلایان سرپایی و بستری بسیار موثر است. 

این مسوول خاطرنشان کرد: در زمان حاضر ۶۷۲ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۴۹ مورد، مثبت بستری روز گذشته را شامل می شود و سه نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری فوت شدند.

ایرنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org