زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/6/6 -

کاهش ۷۰ درصدی ورودی سد تهم

مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای زنجان گفت: از ابتدای سال زراعی تا ۳۱ مردادماه، ورودی سد تهم ۷۰ درصد کاهش داشته است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
اسماعیل افشاری در رابطه با وضعیت سدهای استان از اول مهرماه سال قبل تا ۳۱ مردادماه، اظهار کرد: ورودی آب سد گلابر از ۲۱.۹۴ میلیون مترمکعب در سال قبل به ۸.۶ میلیون مترمکعب در سال‌جاری کاهش یافته که می‌توان گفت میزان ورودی سد گلابر نسبت به سال گذشته ۶۳ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: میزان ورودی آب سد تهم ۷.۹۳ میلیون مترمکعب بوده که ورودی این سد نیز نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد کاهش یافته و این در حالی است که سال گذشته میزان آب ورودی به این سد ۲۶.۵۳ میلیون مترمکعب بود.

این مسئول در رابطه با سد تهم، ادامه داد: در حال حاضر ۳۸.۷ میلیون مترمکعب حجم آب موجود در این سد است که نسبت به سال قبل ۳۴ درصد کاهش داشته و ۴۶ درصد سد تهم پر است و این در حالی است که سد در مدت زمان مشابه ۶۹ درصد پر بود.

افشاری با اشاره به میزان ورودی سد کینه‌ورس، تصریح کرد: ورودی این سد نیز از ۴۰.۴۴ میلیون مترمکعب به ۱۶.۹۸ میلیون مترمکعب کاهش یافته و میزان ورودی این سد نیز ۵۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای زنجان در رابطه با سد تالوار، یادآور شد: ورودی سد تالوار نیز ۶۸ درصد کاهش یافته، به‌‍ طوری که ورودی این سد از ۱۳۷.۹۴ میلیون مترمکعب در مدت مشابه امسال به ۴۳.۸۶ میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: افت سطح آب‌های زیرزمینی استان زنجان به‌ صورت سالانه ۷۷ سانتی‌متر است. دشت ابهر بحرانی‌ترین دشت استان بوده و میزان افت سالیانه این دشت یک متر و ۴۰ سانتی‌متر است. عمده فشارهای وارد شده به منابع آبی، برداشت‌های بیش از اندازه و به صورت غیرمجاز بوده و یکی از راهکارهای تقویت سفره آب‌های زیرزمینی، تغذیه مصنوعی است.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار شرکت آب منطقه ای زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org