زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1

1400/5/24 -

بیش از ۲۴ درصد جمعیت زنجان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از ابتدای شروع واکسیناسیون تا ۱۸ مرداد امسال ۲۵۰ هزار و ۳۰۷ دز واکسن کرونا به این استان وارد شده و تا کنون تعداد ۱۹۸ هزار و ۹۵۵ نفر معادل ۲۴.۷ درصد جمعیت زنجان دز اول واکسن را دریافت کردند.
بیش از ۲۴ درصد جمعیت زنجان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند
دکتر پرویز قزلباش افزود: بر این اساس می توان تا کنون ۵۱ هزار و ۳۵۲ نفر از جمعیت استان معادل ۶.۳ درصد به طور کامل واکسینه شدند که این روند همچنان با سرعت بیشتری ادامه دارد.

وی با اشاره به ظرفیت استان در تزریق بیش از ۱۵ هزار دز واکسن کرونا در روز، گفت: در زمان حاضر تعداد دوزهای تزریقی با میزان واکسن‌هایی که در اختیار استان قرار داده شده تنظیم شده است.

این مسوول روند فعلی  واکسیناسیون در استان را مطلوب  عنوان کرد و افزود: با تمهیداتی که اندیشیده شده امیدواریم  اندوخته های واکسن در استان و واکسیناسیون هوشمند در اسرع وقت به  پوشش  حداکثر برسد.

وی اظهار داشت: تاکنون در استان در گروه سنی ۸۰ سال و بالاتر ۸۱ درصد، گروه سنی ۷۵ تا ۷۹ سال ۸۴.۵ درصد، گروه سنی ۷۰ تا ۷۴ سال ۸۸ درصد، گروه سنی ۶۵ تا ۶۹ سال ۸۷.۵ درصد، گروه سنی ۶۰ تا ۶۴ سال ۸۱ درصد، گروه سنی ۵۵ تا ۵۹ سال ۶۸.۵ درصد و گروه سنی ۵۰ تا ۵۵ سال ۵۷ درصد واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت WHO روند شناسایی بیمار و ابتلا در کشور بالا بوده  و در عین حال از شکل ابتدایی بیماری تبعیت می کند.

وی اضافه کرد: هرچه قدر میزان ابتلا بالاتر شود میزان مرگ و میر نیز افزایش خواهد داشت و این امر در استان زنجان نیز مستثنی نیست،   استان زنجان در میانه راه پیک پنجم قرار داشته و هنوز  به قله نرسیده است.

دکتر قزلباش خاطر نشان کرد: شیوع کرونا در همه شهرستان‌های استان زنجان روند افزایشی دارد.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org