زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/4/26 - رئيس مجلس در حاشيه بازديد از مركز راهبری شبكه برق كشور

همكاری مجلس با دولت در جهت رفع ناترازی های توليد و مصرف انرژی

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: بايد تصميمات شجاعانه گرفته شود كه موضوع قيمت گذاري انرژي يكي از اين مسائل است. همه مي دانيم اگر قيمت گذاري حل نشود و دستوري بخواهيم اقدام كنيم مشكلات عديده اي براي كشور ايجاد خواهد شد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
" محمدباقر قاليباف"  رئيس مجلس شوراي اسلامي ظهر امروز (جمعه، 25 تيرماه) كه به دعوت وزير نيرو در مركز راهبري شبكه برق كشور و ستاد فرماندهي راهبري اوج بار تابستان 1400 حضور يافته بود، ضمن تقدير از زحمات و تلاش همه مديران و كاركنان صنعت برق كشور گفت: فعاليت اين صنعت كاري پرزحمت محسوب مي شود و اين حوزه نقش كليدي در امنيت، سلامت، اقتصاد، معيشت و ... دارد، زيرا خدمات آن پايه اي و اساسي است.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه اين روزها مردم از موضوع قطعي برق ناراحت هستند و مطالبه اين موضوع به حق است، اظهار كرد: اين موضوع با حضور وزير نيرو در جلسات صحن علني مجلس و كميسيون ها به صورت دقيق بررسي شده است.
وي تصريح كرد: همه ما مي دانيم مشكلات در اين عرصه جدي و اساسي است و در زمان كوتاه نمي توان مشكلات اساسي را حل كرد، زيرا اكنون ميزان مصرف را از بخشي كم كرده و به بخش ديگري منتقل كرده ايم؛ چه بسا آسيب اين اقدام در درازمدت عميق تر و سخت تر باشد به همين دليل بايد مسائل اين حوزه به صورت اصولي حل و فصل شود.
قاليباف با اشاره به اينكه شاهد ناترازي در حوزه توليد و مصرف برق كشور هستيم، افزود: اين ناترازي در همه بخش ها وجود دارد و اشكالاتي را ايجاد مي كند، به عنوان مثال در موضوع بودجه، بانك ها، صندوق هاي بازنشستگي شاهد ناترازي هستيم و تا زماني كه اين مسائل حل و فصل نشود، مشكلات وجود خواهد داشت.
وي ادامه داد: شايد مصرف غيرمنطقي در حوزه انرژي، مواد غذايي و ... وجود داشته باشد اما مردم نشان دادند هرگاه كار فرهنگي صورت گرفته و آنها را مطلع كرده ايم، بيشترين همراهي را انجام داده اند.
قاليباف اظهار كرد: بايد تصميمات شجاعانه گرفته شود، به عنوان مثال موضوع قيمت گذاري يكي از اين مسائل است. همه مي دانيم اگر قيمت گذاري انرژي حل نشود و دستوري بخواهيم اقدام كنيم همانند بازار نرخ ارز فرصت براي كساني ايجاد مي شود كه دلالي مي كنند و رانت مي برند و حجم عظيم ثروت كشور از دست مي رود.
رئيس قوه مقننه افزود كه بهاي مصرف براي يك خانواده هاي پرمصرف و كم مصرف بايد به درستي محاسبه شده و نبايد يكسان برخورد شود؛ يارانه اي كه در بخش انرژي داده مي شود حدود يك به بيست است در حالي كه برخي افراد بيش از اندازه مصرف دارند، لذا با چنين شرايطي نمي توان از مردم توقع داشت و به ناترازي ها پايان داد.
قاليباف ادامه داد: امروزه رمزارزها پديده اي است كه وجود دارد، اما تصميمي در اين خصوص گرفته نمي شود، اگر اينها ارز هستند، بانك مركزي بايد به آن رسيدگي كند يا اگر مربوط به صنعت است، توسط وزارت صمت رسيدگي شود، لذا رانت و ناترازي در اين عرصه ايجاد مي شود.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با تأكيد بر اينكه در مجلس يازدهم مصمم به اصلاح رويكردها و سياست ها هستيم، تصريح كرد: البته تحقق اين مهم سخت است اما راه نجات كشور همين است.
وي در همين رابطه تاكيد كرد: براي دستيابي به اين مهم بايد به پيشران ها، اولويت ها، سياست ها و رويكردها توجه شود لذا اميدواريم دولت آينده اين كار را با ديدگاه ياد شده دنبال كند.
قاليباف تصريح كرد: مجلس مسئول اجرا نيست اما مسئول اصلاح رويكردها است و در اين مسير حركت مي كند؛ در برنامه هفتم متمركز خواهيم شد تا همه ناترازي ها با دخالت حداقلي دولت و حضور حداكثري مردم برطرف شود.
اين گزارش مي افزايد، رئيس مجلس شوراي اسلامي پيش از ظهر امروز به دعوت وزير نيرو از مركز راهبري شبكه برق ايران و مركز پايش صنعت برق كشور بازديد كرد و از نزديك در جريان نحوه مديريت برق كشور و سازوكارهاي برنامه ريزي در اين حوزه قرار گرفت.


رضا اردكانيان- وزیر نیروز نیز در حاشيه بازديد رئيس مجلس شوراي اسلامي از مركز راهبري شبكه برق كشور با اشاره به بودجه صنعت آب و برق در سال 1400گفت: بيش از اينكه منابع مالي در اختيار اين صنعت قرار بگيرد، راهكارها و گره گشايي هاي مناسبي صورت گرفته كه اميدوار هستيم دولت سيزدهم با عملكرد خود طي امسال موجب تثبيت مواد و احكام سند بودجه در سال هاي آتي شود.

وي با بيان اينكه ناترازي توليد و مصرف برق در تابستان 1400 به 12 هزار مگاوات رسيد، اظهار كرد: افزايش بي سابقه مصرف برق به دليل رشد مصرف صنايع بزرگ به ميزان 1500مگاوات، استخراج رمز ارز با مصرف بيش از 2 هزار مگاوات، افزايش بي سابقه دما، خشكسالي بي سابقه كه باعث كاهش بارندگي ها و خروج بيش از نيمي از نيروگاه هاي برق آبي از مدار توليد، از جمله عوامل ناترازي توليد و مصرف برق است.
وزير نيرو با اشاره به برنامه ريزي هاي متعدد براي گذر از پيك برق تابستان خاطرنشان كرد: امسال 45  برنامه عملياتي براي گذر از پيك داشتيم كه به اجرا در آمد اما به دليل افزايش ناترازي توليد و مصرف برق، فشار زيادي به شبكه وارد شد.
وي با قدرداني از همكاري بخش صنعت و كشاورزي يادآور شد: ميزان همكاري صنايع و كشاورزان با طرح هاي مديريت بار از 65  درصد در سال گذشته به 77.8درصد در سال جاري رسيد كه باعث مديريت بار به ميزان 6500مگاوات شد.
فرمانده مديريت تامين برق كشور با اشاره به كشف مراكز غيرمجاز استخراج رمز ارز نيز خاطرنشان كرد: تا كنون 4057 مركز غيرمجاز استخراج رمز ارز كشف و جمع آوري شده كه براي توليد اين ميزان مصرف برق و رساندن آن به محل مصرف، بايد نيروگاهي به بزرگي 800 مگاوات احداث مي شد.
وزير نيرو در اين بازديد از رئيس مجلس درخواست كرد تا مجلس در همكاري با دولت در جهت رفع ناترازي هاي توليد و مصرف انرژي و موضوع تعرفه ها اقدام جدي و عملي را انجام دهد.
گفتني است، "محمدباقر قاليباف" رئيس مجلس شوراي اسلامي ظهر امروز (جمعه) در پي دعوت وزير نيرو، از مركز راهبري شبكه برق كشور و مركز پايش صنعت برق بازديد كرد. "رضا اردكانيان" در اين بازديد گزارشي از مديريت برق كشور و ساز و كارهاي برنامه ريزي شده براي تامين برق در تابستان امسال ارائه كرد.


منبع: توانیر

نظرات شما:
اخبار شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org