زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1400/4/21 - مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان عنوان کرد

پیشگیری از فرار مالیاتی با نصب پایانه‌های فروشگاهی

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: نصب پایانه‌های فروشگاهی توسط فعالان اقتصادی موجب جلوگیری از فرار مالیاتی می‌شود.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
میرحیدر رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با استقرار نظام یکپارچه و فراگیر پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان شفافیت اقتصادی و عدالت مالیاتی حاصل می‌شود، زیرا بر اساس صدور صورت‌حساب‌های پایانه‌های فروشگاهی میزان مالیات فعال اقتصادی محاسبه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نصب پایانه‌های فروشگاهی توسط فعالان اقتصادی موجب جلوگیری از فرار مالیاتی می‌شود، افزود: رویکرد ادارات امور مالیاتی مبتنی بر صحت اطلاعات این دسته از مودیان است، مگر اینکه خلافش ثابت شود و مودیانی که ثبت اطلاعات را تمکیل کرده و شناسه یکتای حافظه مالیاتی خود را دریافت کنند، از تسهیلات و مشوق‌های مالی تعیین شده در قوانین بهره‌مند خواهند شد.

این مسئول با اشاره به جرایم مودیانی که از انجام تکالیف قانونی خودداری کنند، ادامه داد: اعمال جرایم نقدی، محرومیت از اعمال معافیت‌های مالیاتی، نرخ صفر و مشوق‌های قانون مالیات‌های مستقیم، ابطال مجوز فعالیت واحد متخلف، مسدود شدن درگاه‌ها و پایانه‌های پرداخت واحد متخلف از جرائم متعلق به شمار می‌رود.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان تصریح کرد: در راستای اجرای بند (ج) ماده (۱) و مواد (۲) و (۳) قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و با توجه به مهلت مقرر باقی‌مانده از اجرای قانون مزبور، همه صاحبان مشاغل (صنفی و غیرصنفی) به عنوان اشخاص مشمول، از ابتدای پارسال مکلف به ثبت‌نام در سامانه مودیان شده‌اند و آن‌دسته از اشخاص حقوقی و خرده فروشی‌ها و واحدهای صنفی که مستقیما با مصرف‌کننده نهایی ارتباط دارند علاوه بر عضویت در سامانه مودیان، موظف به استفاده از پایانه فروشگاهی نیز هستند.

رضوی با اشاره به حرکت سازمان امور مالیاتی به سمت تحقق دولت الکترونیک، خاطرنشان کرد: با اجرای این قانون، گام مهمی در راستای هوشمندسازی نظام مالیاتی برداشته خواهد شد و انتظار می‌رود در فرصت باقی‌مانده همه مشمولان نسبت به ثبت‌نام در سامانه پایانه‌های فروشگاهی از طریق‌ سایت tax.gov.ir اقدام کرده و مودیان مالیاتی در صورت داشتن هرگونه ابهام با مرکز ارتباط مردمی ۱۵۲۶ تماس بگیرند.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار اداره کل امور مالیاتی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org