زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1400/4/21 -

زنجان کمترین میزان مرگ و میر کرونایی را در کشور دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: بر اساس آخرین مقالات علمی منتشر شده از سوی مراکز معتبر، استان زنجان و آذربایجان غربی کمترین مرگ و میر بیمارستانی ناشی از کرونا را دارد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
دکتر پرویز قزلباش شامگاه یکشنبه در نشست خبری آنلاین با خبرنگاران با اشاره به اینکه کاهش مرگ و میرهای کرونایی در استان به دلیل اقدامات پیشگیرانه است، افزود: مقدمات پیشگیری از بیماری در استان به خوبی فراهم شده است و مهمتر از همه کادر درمان هم وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهند.

وی، با بیان اینکه تزریق واکسن ۱۰۰ درصد تضمین نمی‌کند که فرد دیگر دچار بیماری نشود بلکه احتمال ابتلا را بسیار کم می‌کند، به عموم مردم توصیه کرد، اولین واکسنی که در دسترس است، تزریق کنند و در کنار آن رعایت پروتکل‌های بهداشتی ازجمله استفاده از ماسک، دوری از تجمعات و غیره را  بیش از گذشته جدی بگیرند.

این مسوول در خصوص ایجاد وقفه در امر واکسیناسیون ادامه داد: عوامل زیادی ازجمله تحریم و منابع مالی در این خصوص تاثیرگذار بوده و در این میان وظیفه وزارت بهداشت بررسی کیفیت و تایید واکسن است.
 
قزلباش افزود: به محض دریافت واکسن، تزریق انجام می‌شود بطوریکه بیش از ۹۰ درصد واکسن‌ها تزریق شده ‌و مابقی هم درحال انجام است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه پس از دریافت واکسن ها بلافاصله به گروه‌های هدف تزریق می‌شود، ادامه داد: براساس ساختار ایجاد شده در استان ظرفیت تزریق حداقل ۱۰ هزار دوز در روز وجود دارد که حتی این میزان به ۳۰ هزار دوز هم می رسد.

وی یادآورشد: این مهم نشان از انسجام مدیریت عالی استان، روسا و مدیران دستگاه‌های اجرایی در مقابله با کرونا دارد.

قزلباش از ورود واکسن برکت به استان زنجان و تزریق آن خبر داد و افزود: واکسن برکت سازوکار متفاوتی ندارد و در ۲ دوز تزریق می‌شود.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org