زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان
logo

اخبار استان زنجان


1/2
ویترین خدمات الکترونیک ادارات زنجان
ویترین خدمات الکترونیک ادارات زنجان
2/2
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان

1399/4/25 - مردم هوشیار باشند

کلاهبرداران اینترنتی در کمین فروش "سهام عدالت "

 رئیس پلیس فتا استان زنجان کلاهبرداری های اینترنتی را از عمده ترین جرایم فضای مجازی خواند و گفت: کلاهبرداران مناسبتی در کمین سهام عدالت هستند و مردم مراقب باشند فریب پیامک های دریافتی را نخورند.

+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
 رئیس پلیس فتا استان زنجان کلاهبرداری های اینترنتی را از عمده ترین جرایم فضای مجازی خواند و گفت: کلاهبرداران مناسبتی در کمین سهام عدالت هستند و مردم مراقب باشند فریب پیامک های دریافتی را نخورند.
محمدعلی آدینه لو در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: با اجرایی شدن رمز otp یا پویا در سال جاری جرائم اینترنتی به شدت کاهش یافت چرا که امنیت خرید های اینترنتی افزایش یافته است ولی مردم همچنان آگاه باشند که در دام صفحات جعلی نیفتند. 
وی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای کاهش جرایم اینترنتی گفت: یک بحث آن مربوط به راه اندازی رمز پویا است و بحث دیگر سواد و فرهنگ صحیح استفاده از فضای مجازی و مراقبت از داده هایی است که که لزوم محرمانگی دارند که مردم باید به در حفظ مواردی همچون نام کاربری و رمز عبور، اطلاعات شخصی دقت لازم را داشته باشند.
رئیس پلیس فتا استان زنجان بخش دیگر را اقدامات گسترده ی پلیس فتا در بحث پاک سازی فضای مجازی و مقابله با مجرمان فضای مجازی برشمرد و گفت: پلیس فتا به شکل شبانه روزی در تلاش است تا یک فضای امن را برای کاربران، شهروندان به ویژه برای خانواده ها خصوصاً جوانان که عمدتا در این فضا فعال هستند ایجاد کند. 
وی ضمن اشاره به کاهش جرائم مالی و برداشت‌های غیرمجاز در کشور گفت: با اینکه رمز پویا برداشت‌های غیرمجاز را کاهش داده است اما، شهروندان مراقب اطلاعات بانکی خود باشند و هنگام خرید سعی کنند از طریق اپلیکیشن بانکی که در آن فعالیت دارند استفاده کنند و با آن تراکنش‌های مالی مورد نظرشان را انجام دهند. شبکه‌های اجتماعی که مردم را به درگاه بانکی هدایت می‌کنند قابل اعتماد نیستند و می‌توانند اطلاعات بانکی را سرقت کنند. 

سهام عدالت

آدینه‌لو در رابطه با سوء استفاده‌ کلاهبرداران از سهام عدالت در فضای مجازی گفت: کلاهبرداران مناسبتی در کمین سهام عدالت هستند و مردم مراقب باشند فریب پیامک‌های ارسالی را نخورند. 
وی در پایان از مردم خواست قبل از ثبت‌نام در سیستم بورسی حتما کار با آن را آموزش ببینند، تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم حتما مهارت علمی و فنی خود را در این حوزه بالا ببرند و مشکلاتشان را از طریق سایت پلیس فتا و یا تلفن ثابت 21821581 در میان بگذارند.نظرات شما:

پیام شما:

  با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org