زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/4/7 -

موبایل ون‌ها به معتادان متجاهر در زنجان خدمات ارائه می‌کنند

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به راه اندازی مراکز کاهش آسیب سیار ویژه معتادین در هفته بهزیستی گفت: در قالب این خدمت جدید، کارشناسان در ون‌های مناسب سازی شده به سراغ معتادان متجاهر می‌روند و خدمات کامل کاهش آسیب موسوم به DIC " دی آی سی" را به آنها ارائه می‌دهند.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
محمد محمدی قیداری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: موبایل ون در پاتوق‌های پنهان و آشکار به معتادان متجاهر، خدماتی در زمینه کاهش آسیب ارائه می‌دهند و غربالگری های فصلی از جمله هپاتیت، ایدز، سل و سایر بیماری های عفونی نیز به ضرورت در بین معتادان مصرف کننده مواد مخدر انجام می گیرد و در صورت لزوم به مداخلات خاص درمانی، بیماران به واحدهای مراقبتی توسط تیم سیار ارجاع می شوند.

وی با بیان اینکه کاهش آسیب، برنامه اساسی در فعالیت‌های مربوط به درمان اعتیاد مصرف‌کنندگان پرخطر موادمخدر است، اضافه کرد: از جمله اهداف اجرای این طرح می توان به مشاوره و ارائه آگاهی در خصوص خطرات تزریق مشترک و مصرف مواد، توزیع بسته های بهداشتی، توزیع غذا، انجام رپید تست و معرفی موارد مشکوک کرونایی به مرکز بهداشت استان اشاره کرد.

این مسوول یادآوری کرد: هم اکنون ۱۵ مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی شامل ۱۴ مرکز اقامتی مردان و یک مرکز اقامتی زنان در سطح استان به افراد گروه هدف خدمات ارائه می دهند که در سال گذشته  بیش از ۲ هزارو ۸۰۰ نفر از خدمات این مرکز استفاده کردند و تعداد ۲۴۹ نفر نیز از خدمات یارانه درمان بهره مند شدند.

وی با اشاره به فعالیت تنها مرکز گذری و سرپناه معتادین در استان نیز افزود: طی سال گذشته ۸۳۴ نفر از این مرکز خدمات دریافت کردند و از طرفی درمان معتاد هزینه بر و زمان بر است که باید در این میان هر سه جنبه زیستی، روانی و اجتماعی او را در نظر داشت و برای آن برنامه ریزی کرد.

محمدی با بیان اینکه اعتیاد بیش از اینکه یک ناهنجاری اجتماعی تعریف شود، یک بیماری است و فرد معتاد بیمار تلقی می شود، خاطرنشان کرد: مرکز گذری کاهش آسیب، مکانی است که در آن دسته ای از معتادین و افراد مصرف کننده مواد مخدر که در حال حاضر تمایل به ترک ندارند و رفتارهای پر خطر خویش را ادامه می دهند، برای دریافت سرنگ و سر سوزن، وسایل بهداشتی و انواع خدمات رفاهی، آموزشی، و درمانی به آن مرکز مراجعه می کنند.

ایرنا
نظرات شما:
اخبار اداره کل بهزیستی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org