زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1400/4/7 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

موج پنجم کرونا در کمین زنجانی‌ها است

 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: هم اکنون، نوع هندی و انگلیسی ویروس کرونا، در کشور غالب شده و با شرایط موجود و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، در هفته‌های آتی خیز موج پنجم بیماری در استان دور از ذهن نیست.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
دکتر پرویز قزلباش شامگاه یکشنبه در نشست خبری آنلاین با خبرنگاران استان افزود: در زمان حاضر، کرونای نوع هندی و انگلیسی در کشور وجود دارد و شمار شهرهای با رنگ قرمز شرایط کرونایی در حال افزایش است که این وضعیت در هفته‌های آتی پیک پنجم بیماری را رقم خواهد زد.

وی با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان اضافه کرد: در بخش سرپایی، افزایش مختصری را نشان می دهد و شمار بیماران بستری، نیز طی 2 هفته گذشته در  وضعیت ثابت قرار گرفته‌اند،   که امیدواریم این روند صعودی نباشد.

به گفته این مسوول با روند توقف بستری ها امیدواریم با تلاش‌های همکاران حوزه سلامت، اعضای ستاد مدیریت پیشگیری از کرونا در سطح استان و پیگیری‌ها و اقدامات خوب مردم، بیماری را کنترل کرده و به سمت نزولی شدن حرکت کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان ادامه داد: مهم این است که وقتی در کل کشور موج کرونایی آغاز می‌شود بتوان آن را مدیریت و دامنه بیماری را کاهش داد و در واقع رفاه و امکانات بیشتری را برای استان فراهم کرد.  

این مسوول در پاسخ به سوالی در مورد علائم تزریق  واکسن کرونا نیز گفت: ممکن است کوفتگی بدن، درد محل تزریق، سردرد و متورم شدن ناحیه تزریق از علائم تزریق واکسن باشد.

وی اظهار داشت: بطور کلی فردی که واکسن می‌زند، رفتاری کاملا طبیعی دارد و در این خصوص، هر عارضه‌ای اگر بیش از چند روز ادامه پیدا کرد، حتما باید به پزشک مراجعه شود.

قزلباش خاطرنشان کرد: البته کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، باید بیماری آنها کنترل شده باشد، چراکه یکی از عوامل خطر ابتلا به کرونا، وجود بیماری زمینه‌ای در افراد است.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org