زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان
logo

اخبار استان زنجان


1/1
دوشنبه های دیجیتال مدیریت درمان تامین اجتماعی استان زنجان
دوشنبه های دیجیتال مدیریت درمان تامین اجتماعی استان زنجان

1399/4/14 - در راستای حل مشکلات اتوبوسرانی

طرح اصلاح خطوط اتوبوسرانی توسط تیمی متخصص مطالعه خواهد شد

همزمان با ۱۴ تیرماه روز شهرداریها و دهیاریها دکتر یگانه شهردار زنجان از طریق ویدئو کنفرانس به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد . 
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
به گزارش سایت زنجان دکتر یگانه در ابتدای جلسه گزارشی کوتاه  از ماههای جاری که وی در مسند شهردار  زنجان انجام وظیفه می نماید، را ارائه کرد.

 یگانه از مهمترین وظایف شهرداری در ایام کرونا را اقدامات مربوط به تدفین اموات را نام برد که با توجه به شیوع این ویروس و همزمانی آن با مصوبه شورای شهر ، شهرداری آرامستان را به محل جدید انتقال داد و به نظر یگانه این امر باعث شد خدمات بهتر صورت بگیرد.

 شهردار ،کار ضد عفونی کردن مراکز تجاری، عمومی و عمومی و میادین را اقدامی مناسب و هدفمند در سطح شهر برای جلوگیری از ویروس کرونا نامبرده و با تشکر از پزشکان و کادر درمانی آنها را مجاهدان خط اول مبارزه با کرونا نامید.

 یگانه در ادامه صحبت‌ها از گروه‌های جهادی سمنها، بسیج و تشکل‌های مردمی تشکر کرد افزود در ابتدا ضدعفونی با شکل عمومی انجام می‌شد که با گذر زمان و پروتکل های جدید ارائه شده به شهرداری ،این عمل به صورت هدفمند اجرا می شود .
 در زنجان روزانه چندین نقطه از جمله ایستگاه های اتوبوس ‌، سطلهای زباله ورودی‌های بیمارستان ها به صورت مرتب ضدعفونی میشوند.


شهردار زنجان درباره کرونا و تاثیر منفی به کسب و کار برخی از همشهریان اشاره کرده و خبر از تخفیف اجاره بهای مراکز ملکی شهرداری و نیز عوارض مربوط به مشاغل مرتبط با شهرداری  داد.
وی در ادامه  ابتدا به پروژه سبزه‌میدان اشاره کرد پروژه سبزه میدان را از مطالبه های عمومی مردم و خواسته های دیرینه مردم زنجان نامید و گفت از شهریور سال پیش این پروژه آغاز شده است که در ابتدای امسال طبق گزارش های رسیده پیشرفت کار تنها ۷ درصد بود !!
ولی با نظر به اینکه طبق زمان بندی این پروژه تا پایان شهریور سال آینده باید به اتمام برسد تلاش را بیشتر کردیم . اکنون پیشرفت پروژه  به ۲۲ درصد رسیده است و امیدواریم عقب ماندگی پروژه زودتر جبران شود ، چرا که هر روز عقب ماندگی باعث ضرروزیان میشود.

وی یکی از مشکلات پروژه سبزه میدان را  نوع قرارداد دانست و افزود : چیزی که در قرارداد منعقد شده است، شامل( قرارداد عمرانی سازه سبزه میدان است ) و بخش های مهم مثل( نور پردازی) و نیز (فضای سبز) و مبلمان شهری  در قرارداد اصلی پیش‌بینی نشده است !!

در نتیجه قرارداد اولیه به مبلغ ۶۴ میلیارد تومان منعقد شده ولی اکنون مدیریت شهری اصرار دارد تا خدمات مبلمان شهری نورپردازی و فضای سبز نیز به این قرارداد اضافه شود .

در صورت تحقق این امر قیمت و زمان تحویل پروژه تفاوت خواهد کرد.
 نقطه امیدواری در این پروژه این بود که استاندار زنجان پروژه سبزه میدان را از پروژه های شاخص سال اعلام نموده که این کمک بسیار بزرگی برای تسریع انجام کار و  تحقق بودجه بیشتر  برای پروژه است

 مشکل دوم در سبز میدان تملک برخی از زمین های اطراف است 
یگانه گفت منتظریم پول به پروژه تزریق شود تا هرچه زودتر زمین به پیمانکار واگذار گردد

 دکتر یگانه درباره( کانال مشترک تاسیساتی )در پروژه سبزه میدان سخن گفت که برای نخستین بار در شهر اجرا می شود 
بدین ترتیب از دوباره کاری ها، حفاری های جداگانه شرکت های خدمات رسان و در هزینه ها صرفه جویی بسیاری به عمل می آید 

سرفصل دیگری که یگانه در نشست خبری با اصحاب رسانه به آن اشاره کرد بازگشایی محور پادگان بود.
 محور غربی پادگان در دوره های پیش باز شده است ولی امروز امتداد خیابان عاصم زنجانی و ورودی شهرک نصر دچار مشکل است 
وی توضیح داد با جلسه‌ای که با امیر حاتمی وزیر دفاع در تهران برگزار شده میتوان اظهار امیدواری کرد که با پیگیری های مسوولان به ویژه نماینده محترم زنجان در مجلس شورای اسلامی و  قول پیگیری امیر حاتمی این مشکل توسط فرماندهان تیپ زنجان حل شود 

نکته بعدی سخنان شهردار آسفالت بود ،یگانه بر ترمیم نوارهای حفاری و لکه گیری سطح شهر تاکید داشت
 به گفته وی ۲۴۵ میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شده که ۲۴ میلیارد از این مبلغ فقط برای آسفالت می باشد وی گفت با رایزنی ها رقم ۲۴ را به ۳۰ میلیارد تومان رساندیم و امیدواریم با قراردادهای  ترمیمی نوار حفاری ها و قراردادهای روکش بتوانیم با همکاری پیمانکاران و نیز شرکت آب و فاضلاب زنجان در چند ماه آینده وضعیت مطلوب را به خیابانهای زنجان بازگردانیم تا فصل بارندگی دچار مشکل نشویم

 یگانه از بزرگترین پیگیری های عمرانی به دور برگردان تقاطع غیر همسطح امام حسن مجتبی علیه السلام اشاره کرد و گفت
در قرارداد تقاطع غیر همسطح امام حسن ع  (دوربرگردان ) و نیز ( پل عابر پیاده ) در نظر گرفته شده بود و باید همزمان با افتتاح تقاطع غیر همسطح این سازه ها نیز  احداث می شدند که تا امروز این اتفاق رخ نداده است .


 پارک بانوان غرب از دیگر فعالیت های عمرانی مورد هدف یگانه است ، وی در این مورد این پارک توضیح داد که زمین تملک شده و پارک در حال احداث است و در چند ماه آینده به مرحله اجرا و بهره برداری می رسد.


وی افزود : پروژه دیگری که نیمه کاره مانده و در صدد تکمیل آن هستیم ، پارکینگ طبقاتی خیابان سعدی (پشت سینما قدس) است.
 یگانه اعتقاد دارد وجود  این پارکینگ در هسته مرکزی شهر می تواند از بار ترافیکی کاسته و محلی امن برای پارک خودروهای شخصی  باشد.

 شهردار زنجان از مهمترین کارهای عمرانی دیگر  مرکز تجاری، فرهنگی گلشهر و نیز  بازارچه خیابان مهدوی در  شهرک را نام برد .
  وی در مورد باغ هاشم نژاد و زمین ۱۳ هکتاری بلاتکلیف مانده نیز گفت به امید خدا خبرهای خوشی به همشهریان خواهیم داشت

به اذعان مسوولان ، یکی از بزرگترین مشکلات شهرداری زنجان که باعث نارضایتی بسیاری از شهروندان گشته پروژه‌ای با نام  اصلاح خطوط اتوبوسرانی شهر است 

 یگانه بر این باور است که تغییر خطوط اتوبوسرانی در جلسات متعدد شورای هماهنگی ترافیک شهر مصوب گشته و با توجه به بافت مرکزی شهر و سیستم ناکارآمد پیشین اتوبوسرانی اینکار لازم الاجرا بود ولی  با توجه به عدم رضایت همشهریان مشخص می شود این پروژه دچار مشکلات بسیار  است
از این رو شهرداری  تصمیم گرفته تا بتواند با عارضه شناسی این پروژه، نقاط ضعف را استخراج   مرتفع نماید تا شاید بدینوسیله باعث رضایت نسبی مردم ، مغازه داران ، و مسافران شهری  گردد.
شهردار زنجان در مورد تامین نیروهای انسانی شهرداری توضیح داد که مجوز تبدیل وضعیت قراردادی نیروهای کارگر به کارمند در دست اقدام است و می‌کوشیم تا همگی قراردادی یک دست داشته باشند.

 وی درباره فعالیت های فرهنگی شهرداری، تغییر مدیریت و وجود برخی مشکلات در سال قبل را عامل نارسایی دانست که باعث شد تا در حوزه فرهنگی آنچنان که باید نتوانستیم پیش برویم.
وی ادامه داد امسال سعی می شود با وجود بدهی های گذشته ، نقص  در حیطه فرهنگ جبران شود.


 در پایان دکتر یگانه شهردار زنجان از همراهی اصحاب رسانه برای پیشرفت و آبادانی شهر زنجان تشکر کرد و گفت :شهرداری  آماده دریافت هرگونه انتقاد پیشنهاد و نکته سازنده در مسیر آبادانی شهر زنجان است.

اخبار زنجان / امید کمالی


نظرات شما:
اخبار شهرداری زنجان

پیام شما:

  با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org