زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/4/12 - گذری بر رسانه های زنجان

مروری بر اخبار مطبوعات و پایگاه‌های خبری زنجان در هفته ای که گذشت

رسانه‌ها و مطبوعات استان زنجان در هفته جاری موضوعات مختلفی را در سرخط اخبار و صفحات نخست خود انعکاس دادند که ایرنا درقالب این گزارش مروری دارد بر اخبار  مطبوعات و پایگاه‌های خبری زنجان در هفته ای که گذشت
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
مروری بر اخبار و گزارش‌های مطبوعات و پایگاه‌های خبری زنجان

رسانه‌ها و مطبوعات استان زنجان در هفته جاری موضوعات مختلفی را در سرخط اخبار و صفحات نخست خود انعکاس دادند که از جمله آن‌ها می‌توان به موضوع تعطیلی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان، افزایش قیمت عرضه گوشت مرغ در زنجان و موج جدید شیوع کرونا در استان زنجان اشاره کرد.

روزنامه صدای زنجان در گزارشی با عنوان "یک خداحافظی ظریف" به موضوع تعطیلی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان پرداخت و نوشت: فعالان اقتصادی استان که چند روزی است در بخشی از فعالیت‌های خود به علت عدم فعالیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه دچار مشکلاتی شده‌اند، معتقدند استقرار دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در زنجان به عنوان یک مزیت مطرح بوده که در کنار توسعه صادرات و بازارهای هدف خارجی، زمینه حضور سفیران کشورهای مختلف و هیات‌های تجاری که تضمینی برای انعقاد قراردادهای دوجانبه محکم است را فراهم می‌کند. از این رو از مسئولان استان درخواست دارند تا در اسرع وقت نسبت به ازسرگیری فعالیت این دفتر اقدام کنند.

بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ به منظور ارائه خدمات کنسولی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان زنجان با حضور حسن قشقاوی، معاون پارلمانی و امور کنسولی وزارت خارجه افتتاح شد.

افزایش تعاملات فرهنگی، اقتصادی و تجاری استان زنجان، انجام بخشی از اموری که فعالین اقتصادی و حتی دانشجویان زنجانی،  پررنگ کردن دیپلماسی اقتصادی در قیاس با دیپلماسی سیاسی از جمله اهداف راه‌اندازی دفتر وزارت امور خارجه زنجان بود.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد به دلیل بی‌توجهی به درخواست‌های دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه برای بهبود فضای فیزیکی دفتر و در اختیار گذاشتن خودرو، فعلا این نمایندگی تعطیل است. البته استانداری زنجان در راستای خدمت به مردم و فعالان اقتصادی، موضوع از سرگیری فعالیت دفتر را پیگیر است. در حال حاضر نیازهای فعالان اقتصادی استان بدون فعالیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه نیز انجام می‌شود اما روال رسیدن به خدمت کند به نظر می‌رسد.

امکان مصاحبه صدای زنجان با خدابخش مرادی نافچی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار جهت انعکاس اقدامات صورت گرفته برای فعالیت مجدد دفتر میسر نشد اما چند روز پیش وی در گفت‌وگو با خبرگزاری‌ها در پاسخ به علت تعطیلی دفتر وزارت امور خارجه در زنجان گفته بود: تعطیلی این دفتر علت خاصی ندارد و بحث، مربوط به مشکل فضا بوده است و تعطیلی در کار نیست.  بحث پیگیری فعالیت این دفتر در دستور کار استانداری است و فعالیت این مرکز بازهم انجام خواهد شد.

پایگاه خبری موج رسا در مطلبی به افرایش قیمت مرغ در استان پرداخت و نوشت: با وجود اینکه قیمت مصوب مرغ توسط ستاد تنظیم بازار استان زنجان ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان تعیین شده ولی عرضه آن در بازار بالاتر از نرخ مصوب است.

افزایش گوشت مرغ در زنجان به بیش از ۱۹ هزار تومان رسید و بعد از آن به ۱۸ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش یافت و امروز (۱۰ تیر) نیز با قیمت ۱۷ هزارو ۶۰۰ در بازار به دست مصرف کننده می‌رسد.

"عرضه گوشت مرغ باید براساس نرخ ستاد تنظیم بازار باشد" تاکیدی که استاندار زنجان 6 روز گذشته در خصوص قیمت مرغ داشتند ولی این موضوع تا امروز عملی نشده و قیمت مرغ همچنان بالاتر از نرخ مصوب است.

برای تعادل سازی قیمت مرغ در زنجان توزیع مرغ یخ زده در ستاد تنظیم بازار زنجان پیشنهاد و به تصویب رسید که در حال حاضر با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در زنجان توزیع می‌شود اما گویا این موضوع نیز در کاهش قیمت‌ها و برگرداندن قیمت مرغ به نرخ مصوب تاثیرگذار نبود.

ناصر رمضانلو رییس اتحادیه مرغ و تخم مرغ و ماهی فروشان استان زنجان نیز با تایید این موضوع که قیمت مرغ در بازار بالاتر از قیمت مصوب است عنوان کرد: در حال حاضر مرغ در بازار زنجان با قیمت ۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می‌شود یعنی همچنان یک هزار و ۸۵۰ تومان بالاتر از نرخ مصوب است.

وی خاطرنشان کرد: مرغ منجمد ۳ روز است در سطح استان زنجان توزیع می‌شود و تاثیر کمتری بر کاهش قیمت‌ها گذاشته است.

با این وجود همچنان مرغداران از کمبود نهاده‌ها صحبت می‌کنند که نهاده به اندازه کافی در اختیار آنها قرار داده نمی‌شود و تهیه آن در بازار آزاد نیز مشکل است که این امر منجر به کاهش جوجه‌ریزی می‌شود و تداوم این مشکل احتمال افزایش دوباره قیمت مرغ در آینده را می‌دهد.

پایگاه خبری همدلی زنجان در خبری از قول معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نوشت: براساس بررسی ها ۸۵ درصد جمعیت شهرستان زنجان به کرونا وجود دارد.

محمدرضا صائینی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در صورتی که مردم استان پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت نکنند، ادامه روند تشدید شیوع کرونا در استان وجود دارد.

وی از مردم زنجان خواست از حضور در تجمعات پرهیز کنند و فاصله گذاری اجتماعی را با دقت رعایت کنند.

این مقام مسئول همچنین درخواست کرد مردم از ماسک در فضاهای شهری استفاده کنند.
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org