زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/4/7 -

موج جدید بیماری کرونا در زنجان آغاز شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: هم اکنون موج جدید بیماری کرونا در این استان آغاز شده است که در صورت همدلی و همبستگی همگانی می‌توان به کنترل آن نایل شد و آسیب‌های ناشی از این بیماری را کاهش داد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
دکتر پرویز قزلباش افزود: بیماریابی کرونا طی ۲ هفته گذشته به طور قابل توجهی در استان افزایش یافته و پیش بینی ها نیز بیانگر آن است که طی روزهای آینده موج جدید از بیماران بستری در استان رخ خواهد داد که این بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

وی اضافه کرد: طی ۱۰ روز گذشته، شمار بیماریابی فعال استان نیز از ۴۰۰ بیمار به بیش از یک‌هزار نفر رسیده که به‌طور طبیعی این افزایش ها به دلیل ورود گسترده عوامل و دست اندرکاران بهداشتی و درمانی به این حوزه بوده است.

این مسؤول ادامه داد: طی چهارم تیر، از ۸۱۹ مورد نمونه گیری انجام شده ۳۴۳ مورد مثبت تشخیص داده شد که این رقم روز ماقبل آن ۷۷۹ نمونه با ۲۰۰ مورد مثبت بود و نکته مهم اینکه درصد بیماران مثبت که پیش از این ۲۰ درصد را شامل می شد اکنون به ۴۰ درصد رسیده است.

وی اظهار داشت: حضور بیماران مثبت و آلوده به کرونایی در اجتماعات این استان افزایش یافته بطوری که طی روزهای آینده ۱۵ درصد جمعیتی که در جامعه در معرض خطر قرار دارند، نیازمند بستری بیمارستانی شده و بخش دیگر نیز بیماران بدحال و نیازمند دریافت خدمات آی سی یو خواهند شد.

این مسؤول ادامه داد: پیش بینی ها در خصوص روند ابتلا به این بیماری به وقوع پیوست، روند افزایش تدریجی بستری های کرونایی در بیمارستان های استان و نمود عینی آن در روز چهارم تیر به تعداد ۷۶ مورد به اوج خود رسید که در این ارتباط ظرفیت بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان تکمیل شده است.

وی اضافه کرد: بر این اساس بخشی از بیماران این بیمارستان نیز طی ۲ مرحله به بیمارستان تامین اجتماعی امام حسین(ع) شهر زنجان منتقل شدند که یک بیمار بطور میانیگن به مدت هفت روز در شرایط عادی باید تحت درمان باشد که با توجه به افزایش بستری ها طی چند روز آینده تعداد قابل توجهی تخت برای مراقبت از گروه‌های هدف مورد نیاز است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: در صورت تداوم روند کنونی، شمار بستری های کرونایی این استان به ۱۲۰ نفر در روز خواهد رسید که برای هفته پیش رو یک هزارو ۲۰۰ تخت مورد نیاز بوده که در زمان حاضر مجموع ظرفیت تخت های بیمارستانی حدود ۲ هزار نفر است.

وی اظهار داشت : در زمان حاضر روند افزایشی بیماری در این استان به ویژه ۲ روز گذشته رشد بیشتری یافته که در این خصوص دانشگاه علوم پزشکی استان در شرایط آماده باش قرمز قرار گرفته و بر این مبنا تمامی مرخصی ها لغو شده است.

قزلباش افزود: حوزه  بیماریابی مهم بوده چرا که عدم کنترل این بخش، بلافاصله بیمارستان را با چالش مواجه می کند که در این خصوص ۱۲ مرکز ۱۶ ساعته استان طی شبانه روز ۳۰۰ بیمار را ویزیت می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: توصیه این واحد دانشگاهی با توجه به افزایش شمار مبتلایان در استان، بازگشت اعمال محدودیت ها، کنترل ترددها در ورودی و خروجی شهرستانها، کاهش ساعات کاری ادارات، دور کاری و اعمال محدودیت در استفاده از ناوگان عمومی شهری است.

وی اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا، در تاکسی ها و اتوبوس ها چندان رعایت نمی شود و بحث الزام استفاده از ماسک در تمامی سازمان ها و ادارات استان و عموم مردم باید جدی گرفته شود.

قزلباش خاطرنشان کرد: در زمان حاضر شمار بیماران سرپایی کرونایی در استان ۹ برابر شده است که در صورت عدم پیگیری این سد، سر ریز می شود و بیمارستان ها را با مشکل مواجه می کند که در این خصوص پشتیبانی های لازم اهمیت زیادی دارد.

 
 اخبار زنجان

منبع: ایرنا

نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org