زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/4/5 -

متوسط افت آب زیرزمینی در استان زنجان 71 سانتی‌متر است

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان با بیان اینکه شاهد کاهش ذخایر آبی در استان زنجان هستیم، گفت: کاهش 71 سانتی‌متری سطح آب زیرزمینی به صورت متوسط در استان زنجان مشاهده می‌شود که در سال‌های اخیر با توجه به بارندگی‌ها توقف افت اتفاق افتاده است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
 اسماعیل افشاری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال‌جاری میزان بارندگی‌ها در استان زنجان 360 میلی‌متر بوده که نسبت به سال گذشته کاهش 13 درصد داشته و نسبت به درازمدت 20 درصد افزایش یافته است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان با بیان اینکه هم‌اکنون سد تهم 75 درصد پر است، عنوان کرد: سد گلابر 72 درصد پر است، کینه‌ورس در آستانه سرریز شدن است و برنامه‌ریزی برای استفاده از آب 25 درصدی پشت سد تالوار در دست انجام است.

وی بیان کرد: هم‌اکنون هفت دشت آبی در استان زنجان وجود دارد که وضعیت همه آنها منفی است.

افشاری با بیان اینکه شاهد کاهش ذخایر آبی در استان زنجان هستیم، بیان کرد: کاهش 71 سانتی‌متری افت آب زیرزمینی به صورت متوسط در استان زنجان مشاهده می‌شود که در سال‌های اخیر با توجه به بارندگی‌ها توقف افت اتفاق افتاده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان با بیان اینکه 90 درصد آب در استان زنجان در بخش کشاورزی مصرف می شود، عنوان کرد: متاسفانه راندمان آبیاری در زنجان پایین است و الگوی کشت نیز در این حوزه مناسب نیست.

وی با اشاره به اینکه سد مراش، بلوبین و مشمپا سه سد در حال ساخت در سطح استان زنجان است، بیان کرد: با تامین اعتبار امکان بهره‌برداری از این سدها در زمان پیش‌بینی شده وجود دارد.

اخبار زنجان

منبع: فارس
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org