زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/4/2 - استاندار زنجان:

مصرف بهینه راهکار عبور از شرایط سخت آبی است

 استاندار زنجان گفت: یکی از راهکارهای عبور از شرایط سخت آبی این است که همه آحاد جامعه بتوانند با مصرف بهینه نقش خود را در موضوع سازگاری با کم‌آبی به خوبی ایفا کنند.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
فتح الله حقیقی روز دوشنبه به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب با صدور پیامی افزود: هر ساله در کشورمان یکم تا هفتم تیرماه تحت عنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده است و به ما این پیام را می دهد که با مصرف صحیح آب، طبق الگوی صحیح مصرف و جلوگیری از هدر رفت آن می توانیم تا حدی کمبود منابع تامین آب را جبران کنیم.
وی یادآورشد: هفته صرفه‌جویی در مصرف آب به عنوان یک رویداد فرهنگی، در افکار عمومی و رسانه ها جای خود را باز کرده است و سالیانه در این هفته برنامه های فرهنگی و آموزشی متنوعی برای ارتقای آگاهی های عمومی درباره آب به عنوان ارزشمندترین عطیه الهی و مهمترین عامل تداوم حیات موجودات زنده و جلب توجه افکار عمومی به این مایه حیات بخش انجام می‌شود.
حقیقی اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا و لزوم توجه بیشتر مردم به بهداشت فردی در این شرایط حساس مصرف آب را به شدت افزایش داده است، بنابراین نیاز به توجه جدی و همگانی به مدیریت مصرف آب احساس می شود.
استاندار زنجان تصریح کرد: اگر تا چند سال پیش از خشکسالی به عنوان پدیده ای به ظاهر هولناک یاد می شد و به رغم تکرار بی‌شمار آن حتی تلنگری بر افکار عمومی نقش نمی بست، امروز با قطعیت می توان گفت، هشدار کم آبی دیگر شعار نیست.

وی تاکید کرد: آنچه تهدید کننده امنیت آبی جامعه ماست، این است که منابع آب های سطحی و زیرزمینی از دسترس مان خارج می شوند و یا بهتر بگوییم بخش اعظم آن از دسترس خارج شده اند.  
حقیقی گفت: بدون شک مدیریت مصرف و مشارکت مردم در مصرف بهینه آب به عنوان راهکاری تاثیرگذار و غیرقابل انکار، ما را بر آن وا  می دارد که همچون سال های گذشته،‌ در حفظ آب این گنجینه و امانت آیندگان، یاری و تعامل بیش از پیش ِشما مردم نجیب و شریف استان زنجان را بطلبیم.

وی با بیان اینکه ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم بلکه امانت‌دار آیندگان هستیم، خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است هدف از صرفه جویی و مصرف بهینه، کم مصرف کردن نیست هدف درست و بجا مصرف کردن و به اندازه نیاز استفاده کردن است تا با جلوگیری از اسراف آب و رعایت الگوی مصرف، امکان استفاده مناسب برای تمامی هم استانی های عزیز از این مایه حیاتی میسر شود.

اخبار زنجان

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار استانداری زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org