زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/3/31 -

پرونده شهردار و اعضای شورای شهر زنجان اختلاس و ارتشا بود

تشکیل ۱۲۹ پرونده برای ۳۰۴ مدیر متخلف
رئیس کل دادگستری استان زنجان از تشکیل ۱۲۹ فقره پرونده برای ۳۰۴ مدیر متخلف خبر داد و گفت: رسیدگی به پرونده شهردار و شورای شهر به اتهام اختلاس و ارتشا و ابطال مناقصه سبزه میدان و صرفه‌جوبی ۴۲ میلیارد تومانی از جمله اقدامات قوه قضائیه در مقابله با فساد بوده است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی ظهر امروز در نشست خبری مناسبتی هفته قوه قضائیه اظهار کرد: امسال نیز برنامه‌های متعددی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همزمان با هفته قوه قضائیه اجرایی می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان به برنامه‌ریزی برای اجرای ۱۵۰ برنامه در ۱۳ حوزه عملیاتی اشاره کرد و گفت: از رسانه‌ها نیز می‌خواهیم دادگستری را در اجرای این برنامه‌ها همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه نخستین موفقیت دادگستری در سال قبل رسیدگی به پرونده‌ها بوده است، تصریح کرد: سال گذشته متوسط رسیدگی به پرونده‌ها ۹۳ درصد و نرخ رسیدگی نیز ۱۰۲ درصد از ۲۴۳ هزار و ۳۲۵ پرونده بود.

نیارکی با اشاره به اینکه امروز مانده پرونده در دادگستری ۴۵ هزار و ۱۵ پرونده است، افزود: با این حال در استان زنجان رسوب پرونده‌ها کند شده و نرخ رسیدگی بالا رفته است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه در بحث محاکم خانواده نرخ پرونده‌های وارده ۱۲ درصد کاهش یافته است، گفت: نرخ ورود در شعب حل اختلاف ۱۹ درصد و در شعب بخش نیز ۷ درصد کاهش یافته است.

اطاله دادرسی در محاکم برای مردم رنج‌آور است

وی با اشاره به اینکه اطاله دادرسی در محاکم برای مردم رنج‌آور است، ادامه داد: اطاله دادرسی باید کاهش پیدا کند.

نیارکی با اشاره به اینکه دادگستری به دنبال برنامه‌ریزی برای پساکرنا است، گفت: پیش‌بینی ما این است که پس از کرونا یک تعداد پرونده داشته باشیم.

رئیس کل دادگستری استان زنجان همچنین از کاهش موجودی پرونده‌ها خبر داد و بیان کرد: همچنین در سال قبل شاهد کاهش یک درصدی نقض آرا نسبت به سال ۹۷ بودیم، چرا که آمار آنها از ۲ هزار و ۸۰ مورد به یک هزار و ۹۶ مورد رسید.

وی همچنین به وضعیت استان در رسیدگی به پرونده‌های مسن و قدیمی اشاره کرد و گفت: تعداد پرونده‌های قدیمی از ۵۱ هزار و ۲۰۴ عدد در سال ۹۷ به ۹ هزار و ۹۷۱ مورد رسیده و بر همین اساس ۸۱ درصد پرونده‌های قدیمی رسیدگی شده است.

نیارکی با اشاره به اینکه ثروت و مکنت هیچ تاثیری در اجرای عدالت ندارد، تصریح کرد: در همین راستا سال قبل یک مفسد به جزای اعمال خود رسید.

رئیس کل دادگستری استان زنجان از کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها خبر داد و بیان کرد: میانگین کشوری رسیدگی به پرونده‌ها در بازپرسی ۹۶ روز و در زنجان ۱۰۷ روز بود اما طی سال گذشته زمان رسیدگی به پرونده‌ها کاهش یافته است.

وی در ادامه به کسب رتبه دوم کشوری در ارتباط با نصب پابند الکترونیک اشاره کرد و افزود: این موضوع برکات بسیاری برای استان داشته است.

نیارکی با اشاره به اینکه در حال حاضر زندانی اصلا به دادگاه آورده نمی‌شود و جلسه دادگاه به صورت ویدئو کنفرانسی شده است، گفت: در همین راستا دادگاه‌های الکترونیکی برگزار می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان در ارتباط با پرونده مبارزه با فساد شهرداری‌ها نیز افزود: در این راستا کسانی که فکر می‌کردند حاشیه امن دارند، فهمیدند که در دوره جدید حاشیه امنی ندارند.

وی از تشکیل ۱۲۹ فقره پرونده برای ۳۰۴ مدیر متخلف خبر داد و تصریح کرد: رسیدگی به پرونده شهردار و شورای شهر به اتهام اختلاس و ارتشا و ابطال مناقصه سبزه میدان و صرفه‌جوبی ۴۲ میلیارد تومانی از جمله اقدامات قوه قضائیه در مقابله با فساد بوده است.

نیارکی در توضیح بیشتر پرونده شهرداری گفت: تحقیقات شهرداری کامل شده و به زودی دادرسی آغاز می‌شود و کل موارد با سرعت جلو رفته است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه پرونده شهرداری سنگین است و ما به دنبال رسیدگی عجولانه در این حوزه نیستیم، ادامه داد: دچار تعلل در این پرونده نشده‌ایم و با قوت جلو می‌رود و کیفر خواست هم صادر شده است.

نیارکی با اشاره به اینکه اصل دادرسی پرونده نیز با قوت در جریان است، گفت: یک مقدار از پرونده پیش رفته و اعضای متخلف از اهلیت حضور در شورا منع شدند.

اخبار زنجان

منبع: فارس
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org