زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/3/19 -

تاکید استاندار زنجان بر عملیاتی شدن نقشه سرمایه گذاری در استان

فتح الله حقیقی با بیان اینکه نقشه راه سرمایه گذاری استان باید در سال جاری عملیاتی شده و حوزه جذب سرمایه گذاری استانداری نیز با  ورود جدی به کار از موازی‌کاری جلوگیری کند.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
 استاندار زنجان در پنجاه و چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با تاکید بر اینکه توجه و تمرکز در کار باعث توسعه کار، چالاکی و چابکی و دوری از حاشیه می شود، خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ۴ برابر شده و آمارها نشان از عملکرد صحیح و بسیار مطلوب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان دارد .

فتح اله حقیقی با انتقاد از صادرات فرش زنجان به نام و از مبداء شهری دیگر، گفت: در بخش تولید زیتون نیز استان زنجان باید حق خود را احیا و در راستای توسعه تولید این محصول حرکت و برای ایجاد گمرک تخصصی زیتون در زنجان طرحی آماده و بر روی صادرات این محصول کار شود.

وی با تاکید بر اینکه بدون نقشه راه نمی توان کاری را انجام داد، افزود: سال جاری تمرکز بر روی بنگاه‌های زودبازده تولید باشد که هم بسیار مهم و هم حیاتی است.

حقیقی با بیان اینکه نقشه راه سرمایه گذاری استان باید در سال جاری عملیاتی شده و حوزه جذب سرمایه گذاری استانداری نیز با  ورود جدی به کار از موازی‌کاری جلوگیری کند.

استاندار زنجان در ادامه با اشاره به اینکه موضوع ممنوعیت واردات زیتون در فصل برداشت این محصول را در سطح دولت پیگیری خواهیم کرد، گفت: در رابطه با مشکلات توسعه باغات زیتون در اراضی شیبدار  که یکی از اولویت ها و بسیار مهم می باشد و تخصیص و تامین حق آبه  این اراضی را در حضور وزیر نیرو مطرح و پیگیری خواهیم کرد.

 وی در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد بازارچه فروش زیتون ، مشکل زیست محیطی پساب زیتون و موضوع برندینگ این محصول از جمله مواردی دانستند که باید با کار کارشناسی و ارائه طرح های اجرایی در جهت رفع مشکلات به صورت جدی پیگیری و اقدام شود .

 در این جلسه همچنین جواد تاراسی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی اسان زنجان اظهار کرد: یکی از طرح‌های جهادکشاورزی توسعه کشت زیتون در ۱۳۰۰ هکتار از اراضی شیب‌دار است.

 وی ادامه داد: این طرح بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش داریم از محل تعدیل چاه‌ها و ارتقای بهره‌وری آب شهرستان طارم، مشکل تأمین آب را برطرف کنیم.

 ناصر فغفوری رئیس سازمان صمت استان زنجان هم در این جسله با اشاره به اینکه موضوع عدم واردات زیتون را با همکاری مشترک سازمان جهاد کشاورزی پیگیری خواهیم کرد تا در بازه سه ماهه که زیتون کاران برداشت می کنند دچار مشکل نشوند، گفت: واردات زیتون و روغن آن مشمول موضوع استاندارد اجباری بوده و سازمان استاندارد و گمرک می تواند در این زمینه ورود کنند.

 موضوع تخصیص و نامین آب، توسعه باغات زیتون، مشکلات محیط زیستی و پساب و مشکلات شهرک صنعتی طارم و ... نیز از جمله مواردی بودند که از سوی حاضران این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخبار زنجان

منبع: شبستان
نظرات شما:
اخبار استانداری زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org