زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1399/3/11 -

راه‌اندازی قطار زنجان ــ تهران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب گفت: در حال حاضر فقط یک رام قطار در محور زنجان ــ تهران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت می‌کند.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
علی خدایی اظهار کرد: پس از شیوع کرونا برای جلوگیری از سفرهای غیرضروری و انتقال ویروس، حرکت قطارهای مسافربری متوقف شد اما با فروکش کردن روند ابتلا و نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تعدادی از قطارها به چرخه سیر و حرکت بازگشت.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک رام قطار در مسیر زنجان ــ تهران فعالیت خود را از سر گرفته است، بیان کرد: این قطار ساعت ۶:۵۰ از تهران و ساعت ۱۴:۳۰ از زنجان حرکت می‌کند و چنانچه ضوابط فاصله‌گذاری اجتماعی اجازه دهد و مسافران استقبال کنند، تعداد قطارها افزایش می‌یابد.

مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب با اشاره به اینکه پیش از شیوع کرونا سه نوع قطار مسافران را به مشهد مقدس جابه‌جا می‌کرد، عنوان کرد: طی چند روز اخیر دوباره یک قطار راه‌اندازی شد اما به دلیل استقبال نکردن مسافران فعلا تا ۱۴ خردادماه متوقف است و پس از آن با مناسب بودن شرایط احتمال راه‌اندازی مجدد وجود دارد.

وی یادآور شد: در این مدت قطارهای باری فعالیت خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام دادند و راه‌آهن این آمادگی را دارد با درخواست تولیدکنندگان، خطوط ریلی را به مراکز صنعتی متصل کند تا با احداث ایستگاه‌های بارانداز، حمل و نقل بار با سهولت بیشتری انجام شود.

خدایی همچنین به دو خطه کردن راه‌آهن زنجان ــ قزوین اشاره کرد و گفت: این محور در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تزریق اعتبار مورد نیاز امیدواریم تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در فازهای مختلف انجام می‌شود، تصریح کرد: در بخش‌هایی از این پروژه زیرسازی به پایان رسیده و ریل‌گذاری هم انجام شده است، ضمن اینکه ارتقای سرعت قطارها و استفاده از قطارهای برقی بستگی به دوخطه شدن این محور دارد.

اخبار زنجان

منبع: ایسنا
نظرات شما:
1399/03/12 21:31:05---علی
چه عجب!!!!!
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org