زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان
logo

اخبار استان زنجان


1/2
ویترین خدمات الکترونیک ادارات زنجان
ویترین خدمات الکترونیک ادارات زنجان
2/2
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان

1398/11/29 -

۱۰۱ نامزد از استان زنجان برای ورود به مجلس در عرصه رقابت باقی مانده‌اند

دبیر ستاد انتخابات استان زنجان گفت: از ۱۱۳ داوطلب این استان که صلاحیت آن‌ها توسط شورای نگهبان تایید شده بود با انصراف ۱۲ نفر تا این لحظه، ۱۰۱ نفر برای ورود به مجلس شورای اسلامی با یکدیگر رقابت می‌کنند.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
خیرالله ترخانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این ستاد، مرجع رسمی اخبار انتخاباتی استان است و تا زمانی که اخبار مربوطه از ستاد انتخابات استان اعلام نشود، مستند نبوده و تا کنون نیز هیچ فردی به نامزدهای انتخاباتی استان زنجان اضافه نشده است.

وی خاطرنشان کرد: مطالبی که در خصوص تایید صلاحیت برخی داوطلبان در فضای مجازی منتشر می‌شود، غیررسمی و شایعه بوده و مردم نباید به آن‌ها توجه داشته باشند.  

ترخانی تصریح کرد: طبق قانون در صورت اضافه شدن فردی به لیست نامزدها از طریق شورای نگهبان به هیات نظارت بر انتخابات استان و از طریق آن‌ها به ستاد انتخابات استان اعلام شده و ستاد انتخابات استان نیز به صورت رسمی و از طریق حوزه‌های اصلی انتخابیه به شهروندان اعلام می‌کند.

دبیر ستاد انتخابات استان زنجان با بیان اینکه امکان افزایش شمار نامزدها در هر زمانی وجود دارد، گفت: همانطور که در قانون آمده، نظارت شورای نگهبان استصوابی بوده و تجربه نشان داده که حتی امکان دارد ۲۴ ساعت قبل از آغاز برگزاری انتخابات نیز تایید صلاحیت داوطلبان اعلام شود.

وی در پاسخ به علت این موضوع، اظهار داشت: ممکن است داوطلب طی این مدت با ارائه مستنداتی، احقاق حق کرده و تایید صلاحیت خود را به اثبات برساند.

ترخانی در پاسخ به این پرسش که آیا تایید صلاحیت داوطلبان در روزهای منتهی به انتخابات، اجحاف در حق وی نبوده و نمی‌تواند از فرصت تبلیغاتی استفاده کند، خاطرنشان کرد: مسؤولیت پاسخگویی به این سوال، خارج از حوزه وظایف بنده و ستاد انتخابات است.

دبیر ستاد انتخابات استان زنجان گفت: مهلت قانونی نامزدها برای تبلیغات رسمی از بامداد پنجشنبه ۲۴ بهمن به مدت هفت روز آغاز شده و تا ساعت هشت صبح پنجشنبه، اول اسفند ادامه دارد.  

وی خاطرنشان کرد: از ۲۴ ساعت مانده به زمان آغاز رسمی فرآیند رای‌گیری، یعنی ساعت هشت صبح اول اسفند، سکوت تبلیغاتی بوده و نامزدها اجازه تبلیغات ندارند.

ترخانی یادآور شد: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح روز جمعه /دوم اسفند/ با حضور پرشور و مشارکت حداکثری مردم ولایتمدار و انقلابی همزمان با سراسر کشور در استان زنجان آغاز می‌شود.

استان زنجان پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

نظرات شما:

پیام شما:

  با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org