زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/2/31 - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تاکید کرد:

تداوم همبستگی لازمه پشت سر گذاشتن دوران کرونایی

زنجان-مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم دوران کرونایی و سخت را پشت سر بگذاریم، باید همبستگی را که تا به امروز شاهد آن بودیم، تداوم داشته باشد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
حجت‌الاسلام مختار کرمی با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان زنجان، اقدامات زیادی از سوی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان انجام شده است تا باری از دوش برخی از آحاد جامعه به واسطه شیوع این بیماری برداشته شود، گفت: یکی از این اقدامات، تهیه ملزومات بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده بوده است.

وی با یادآوری اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا، حدود ۱۷۰ میلیون تومان از عواید موقوفات و خیرین برای خرید مواد ضدعفونی‌کننده و اقلام بهداشتی از قبیل ماسک هزینه کرده‌ایم، افزود: علاوه بر تهیه این اقلام، دوخت لباس برای کسانی که کار تغسیل اموات کرونایی را انجام می‌دادند، برای کادر درمانی بیمارستان و نیز بیمارانی که دوره نقاهت را سپری می‌کنند در دستور کار قرار گرفت.

کرمی با اشاره به اینکه همه این اقدامات در سطح استان صورت گرفته و عمده این کارها توسط حسینیه اعظم زنجان انجام شده است، تصریح کرد: یکی دیگر از عمده کارهای انجام شده، بحث توزیع اقلام غذایی بوده که در همین راستا امروز شاهد توزیع بیش از ۵۵۰ بسته اقلام کمکی، هر بسته به ارزش ۴۰۰ هزار تومان در حسینیه اعظم زنجان خواهیم بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در خصوص سایر اقدامات صورت گرفته توسط این اداره‌کل در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان، اظهار کرد: کمک به گروه‌های جهادی در انجام ضدعفونی‌ها یکی از این اقدامات بوده است.

کرمی افزود: تالار احسان این اداره‌کل در چهار طبقه و با همه امکانات در اختیار ستاد ملی کرونا قرار گرفت تا نسبت به تجهیز این مکان به ۷۰ تخت بیمارستانی اقدام شود که در حال حاضر نیز با همین امکانات و تجهیزات، آماده ارائه خدمات است.

وی از اجرای برنامه «ضیافت همدلی» توسط اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همگام با سراسر کشور خبر داد و بیان کرد: اعتبار پیش‌بینی شده برای اجرای این طرح که طی چندین مرحله در ماه مبارک رمضان به اجرا گذاشته شد در حدود ۸۰۰ میلیون تومان بود که تا به امروز بیش از این اعتبار برای اجرای آن هزینه شده و خوشبختانه زمینه‌ای فراهم شد تا این برنامه در همه شهرستان‌های استان به اجرا درآید.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به یکی دیگر از طرح‌های به اجرا گذاشته شده توسط این اداره‌کل، ادامه داد: طرحی را در سطح کشور با عنوان «تسویه بدهکاران» به اجرا گذاشتیم که در نوع خود بی‌نظیر بود و طی آن، بدهی افرادی که به فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها بدهکار بودند را تا سقف ۳۰۰ هزار تومان تسویه کردیم. همچنین تسویه بدهی نیازمندان به نانوایی‌ها را در قالب این طرح به اجرا گذاشتیم. علاوه بر این، شاهد توزیع ۸۰ هزار قرص نان تبرکی در استان بودیم.

کرمی از برگزاری برنامه‌های فرهنگی در استان توسط این اداره‌کل خبر داد و خاطرنشان کرد: مسابقه قرآنی «زندگی به سبک خدا» با همکاری دارالقرآن زنجان، حمایت از برنامه‌های مجازی مبلغات حوزه‌های علمیه خواهران و نیز حمایت از برنامه‌های منبر مجازی امامان جمعه در سراسر استان، از جمله این اقدامات به شمار می‌رود.

اخبار زنجان

منبع: مهر
نظرات شما:
اخبار اداره کل اوقاف و امور خیریه زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org