زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1400/3/25 - دکتر پرویز قزلباش عنوان داشت؛

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان، ۷۵ درصد است

رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان زنجان در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کروناویروس استان اظهار داشت: استان زنجان جزء استان‌های اول است که بیشترین رعایت پروتکل‌ها را؛ ۷۰ الی ۷۵ درصد در زمینه‌های مختلف دارد که درصد خوبی در سطح کشور است.
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان، ۷۵ درصد است
رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ظهر دوشنبه ۲۴ خردادماه در جلسه ستاد مدیریت پیشگیری کروناویروس استان در سالن پیامبر اعظم (س) استانداری درخصوص آخرین وضعیت بیماری کووید۱۹ در استان اظهار کرد: در بخش بستری نسبت به هفته‌های قبل روند کاهشی متوقف شده و در سرپایی نسبت به هفته قبل، کاهش بسیار کمی داشتیم .

دکتر قزلباش با بیان اینکه روند کاهشی بیماران سرپایی به کندی ادامه دارد تصریح کرد: در مجموع ۲۱۶ مورد بستری در بخش‌های بیمارستانی داریم و باتوجه به ۱۲۰۰ تخت مورد نظر کرونا، ۲۷ درصد از تخت‌ها اشغال است .

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با اشاره به اینکه تا به امروز ۹۱۱۵۷ هزار نفر بیمار مثبت شناسایی شده است ادامه داد: ۳۵۶۱۳۰ مورد آزمایش و نمونه‌گیری انجام شده و متاسفانه تا به امروز هم، ۱۴۷۸ نفر از همشهریان را به خاطر بیماری کرونا از دست دادیم .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در بحث PCR بعضی شهرستان‌ها بالای ۲۰ الی ۳۰ درصد بودند افزود: این هفته روند کاهشی است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: وضعیت زنجان نسبت به هفته قبل تغییری نداشته است و در بعضی شهرها هم، روند نزولی کاهش یافته، و افزایشی شده است .

به گفته دکتر قزلباش درصد PCR و تست‌های سریع در سطح استان، ۶/۱۳ درصد، پیگیری‌ها ۷/۸ نفر به ازای هر فرد مثبت، و روند رهگیری هم خوب است ولی باید سرعت گیرد و بالای ۱۰ نفر باشد .

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با تاکید براینکه با ویروس‌های جهش‌یافته و هوشمند مواجه هستیم اظهار داشت: از ۱۵۸۱ در پیک چهارم بیش از ۷ هزار نفر نیازمند بستری داشتیم و در عرض ۵۹ روز از ابتدا تا انتهای پیک چهارم، میزان تخت‌ها به ۸۶ درصد پیش‌بینی شده، رسید .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: استان زنجان جزء استان‌های اول است که بیشترین رعایت پروتکل‌ها را؛ ۷۰ الی ۷۵ درصد، در زمینه‌های مختلف دارد که درصد خوبی در سطح کشور است . ولی درصد قابل قبولی برای تاثیرگذاری بر این بیماری نیست .  

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در پیک چهارم، بیش از ۳۰ هزار دُز دارو استفاده شده که بیش از ۳۰ میلیارد تومان برای یک قلم دارو هزینه شده است، افزود: درصد تغییرات بیماران بستری پیک چهارم نسبت به پیک سوم رشد ۳۳ درصدی و نسبت به پیک دوم رشد ۹۵ درصدی داشت .

دکتر قزلباش دستاوردهای نظام سلامت را؛ کاهش مرگ و میر، کاهش هزینه‌ها و ذخیره منابع بیمه، افزایش توان علمی و مهارتی، تامین منابع و توزیع مناسب تجهیزات در مناطق درگیر، برنامه‌ریزی جهت ایجاد ساختار دورا پزشکی و کلینیک مجازی، شرکت‌های دانش بنیان (کمک به تقویت و توسعه) و ایجاد اتحاد و اعتماد ملی و مشارکت مردم در ارائه خدمات برشمرد .


نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org