زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1400/3/24 -

مار سمی در زنجان با چمبره بر سینه زن صاحبخانه، وحشت آفرید

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان، گفت: مشاهده یک حلقه مار سمی و خطرناک در یکی از منازل مسکونی شهر زنجان، اعضای خانواده به ویژه زن صاحبخانه را سخت به وحشت انداخت.
مار سمی در زنجان با چمبره بر سینه زن صاحبخانه، وحشت آفرید
حسن غفاری افزود: زن صاحبخانه در حین استراحت و خواب بعدازظهری پس از احساس سنگینی بر سینه خود، ناخودآگاه و بی درنگ با دست آن را پس زده و ناگهان با مشاهده ماری سرخ رنگ، سراسیمه و فریادکشان به بیرون از اتاق می رود.

وی، اظهار داشت: پسر خانواده وقتی متوجه وجود یک حلقه مار در یکی از اتاق های منزل شد، بلافاصله با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی زنجان تماس گرفته و درخواست کمک کرد و با توجه به حساسیت موضوع و ترس و وحشت اعضای خانواده، بلافاصله تیم امداد و نجات از ایستگاه یک آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

غفاری با بیان اینکه این مار به یکی از منازل مسکونی در خیابان خیام شهر زنجان که نزدیک به پل امام حسین (ع) است رسوخ پیدا کرده بود، تصریح کرد: عوامل آتش نشانی که چهار نفر بودند با حضور در محل و بکارگیری تجهیزات مخصوص و با تلاش ۲۰ دقیقه ای در نهایت این خزنده خطرناک حدود چهار متری را بی آنکه آسیبی ببیند به دام انداخته و سپس در خارج از شهر رها سازی کردند.    

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: شهروندان هنگام بازگشت از دامان طبیعت باید خودرو و اثاثیه های همراه خود را به دقت بازرسی کنند تا جانوران و حشرات خطرناک و زهرداری همچون مار و عقرب در میان آنها جاخوش نکرده باشد.  

غفاری افزود: متاسفانه جانور خزنده ای همانند مار برای فرار از گرما، وارد قسمت موتور خودروی پارک شده در محل می شود و از این طریق به شهر و در بیشتر مواقع نیز به داخل منازل راه پیدا می کند که این نیز باعث وحشت و خطر می شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۰ مار از منازل مسکونی شهر زنجان زنده گیری شده است،  اظهار داشت: پارسال نیز چندین مورد از این نوع اتفاقات در شهر زنجان پیش آمد که خوشبختانه قبل از اینکه اتفاقی برای ساکنان منازل پیش آید، زنده گیری شده و در زیستگاه خود رهاسازی شدند.

به گزارش ایرنا، ۲۴ گونه مار نیمه سمی و غیر سمی در طبیعت زنجان زیست می کنند که پنج گونه آن که شامل مار جعفری، افعی زنجانی، افعی البرزی و افعی شاخدار و گرزه مار است و در مناطق کوهستانی زنجان زیست می کنند و زهر خطرناک و کشنده دارند که افراد باید از نزدیک شدن به آنها اجتناب ورزند.  

مارها در کنترل جوندگان و حشرات، نقش بسیار مهم و ارزنده ای دارند و کاهش جمعیت این خزنده موجب افزایش جوندگان و حشرات شده و در نتیجه در بهداشت و سلامت انسان ها و کنترل آفت محصولات کشاورزی خلل ایجاد می شود و این جانور بیشتر در زیر بوته ها و سایه درختان استراحت می کند و افراد هنگام کندن بوته ها و یا استراحت و اتراق در زیر سایه درختان باید به دقت محل را بررسی کنند.  

 
 منبع: ایرنا

نظرات شما:
اخبار شهرداری زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org