زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1400/3/23 - مدیرکل میراث فرهنگی زنجان:

صدور مجوز مشاغل خانگی در زنجان برای ۸۶۰ نفر اشتغال ایجاد کرد

ارجمند، مدیرکل میراث فرهنگی زنجان از صدور ۱۴۹ مجوز مشاغل خانگی در استان خبر داد و گفت: با صدور این تعداد مجوز برای ۸۶۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.
صدور مجوز مشاغل خانگی در زنجان برای ۸۶۰ نفر اشتغال ایجاد کرد
امیر ارجمند از صدور ۱۴۹ مجوز مشاغل خانگی در استان زنجان طی سال گذشته خبر داد و گفت: با صدور این تعداد مجوز برای ۸۶۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه فراهم سازی زمینه‌های تشویق و ترغیب فعالان حوزه صنایع دستی برای مشارکت موثر و فعال در زمینه‌های مختلف از برنامه‌های  مهم میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان است، اظهار کرد: بیشتر بانوان زنجانی در مشاغل خانگی قالی بافی، گلیم بافی، خیاطی، چرم دوزی، ملیله کاری و زیور آلات فعالیت می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع ستی زنجان بر لزوم توسعه مشاغل خانگی در استان تاکید کرد و گفت: میراث فرهنگی برای توسعه مشاغل خانگی  تسهیلات خوبی در سالجاری پرداخت خواهد کرد. 

ارجمند به تعداد کارت‌های شناسایی صادر شده طی سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: صدور کارت های شناسایی شده در سال گذشته  نسبت به مدت مشابه سال گذشته  بیش از ۳۰ درصد افزایش دارد.

وی با بیان اینکه زنجان در تولید صنایع دستی فلزی جزو استان‌های برتر کشور است، تصریح کرد: این استان در تولید چاقو در کشور سرآمد است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان، با بیان اینکه ۵۰ رشته صنایع دستی در استان وجود دارد، ابراز داشت: ملیله‌کاری، چاروق دوزی، چاقوسازی، مسگری، گلیم بافی و گیوه‌دوزی از صنایع دستی بومی است. 

منبع: بازار
نظرات شما:
1400/03/24 09:14:10---محمدی
چطوری باید کارو شروع کنیم
اخبار اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org