زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/3/11 -

با مدیریت مصرف در تابستان شاهد خاموشی نخواهیم بود

با ورود به گرم ترین سال در نیم قرن اخیر و روند افزایش مصرف آب و برق در بخش های مختلف خانگی، صنعتی، کشاورزی با هدف تعامل دو طرفه با اصحاب رسانه، نشست خبری مدیران صنعت آب و برق استان زنجان با موضوع مدیریت پیک تابستان در محل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان برگزار شد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
به گزارش سایت زنجان به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، مهندس علیرضا علیزاده مدیرعامل این شرکت در نشست خبری مدیران عامل صنعت آب و برق استان زنجان با اصحاب رسانه در خصوص پیک بار تابستان گفت: به دلیل افزایش دمای هوا و کاهش بارندگی در سال جاری مصرف برق به صورت فزاینده ای افزایش یافته است.

وی ادامه داد: به دلیل ورود وسایل سرمایشی به مدار به خصوص دراستان های مرکزی، شرقی و جنوبی کشور ، میزان برق مصرفی به طور محسوسی افزایش یافته است.

مهندس علیزاده تاکید کرد: از طرفی به دلیل کاهش بارندگی ها در سال و شرایط خشکسالی کشور، کشاورزان مجبور به استفاده زودهنگام  ازپمپ های آب کشاورزی کرده و منابع آبی زیرزمینی را تخلیه می کنند که منجر به افزایش مصرف برق و کاهش منابع آب زیرزمینی شده است.

وی با اشاره به پتانسیل نیروگاه های برق آبی کشور خاطرنشان کرد: تولید برق توسط نیروگاه‌های برق‌آبی به منابع پشت سدها بستگی دارد و استفاده از این پتانسیل در فصل زمستان به دلیل کاهش سوخت فسیلی مورد نیاز نیروگاه های حرارتی در این فصل و کاهش بارندگی در سالجاری ، منابع پشت سدها نسبت به زمان مشابه سال های قبل کاهش چشمگیری یافته است.

مدیرعامل توزیع برق زنجان ادامه داد: عوامل مختلفی منجر به افزایش 22 درصدی میزان برق مصرفی استان شده و در این راستا با عقد تفاهم نامه با صنایع و کشاورزان، در جهت کاهش مصرف برق گام های موثری برداشته ایم.

وی ادامه داد: با مدیریت مصرف برق توسط شهروندان، خاموشی با هدف مدیریت بار تعدیل و اعمال نخواهد شد ولی با توجه به پیش‌بینی افزایش دمای زیاد در هفته جاری، احتمال افزایش مصرف و به تبع آن افزایش محدودیت را شاهد خواهیم بود.

مهندس علیزاده با اشاره به همکاری خوب صنایع و تعدیل بار در ساعات پیک مصرف اظهار داشت: در بخش کشاورزی نیز نظیر گذشته کشاورزان در صورت اینکه ۴ ساعت در روز مصرف نداشته باشند، ۲۰ ساعت برق رایگان در اختیار خواهند داشت.

وی با اشاره 45 برنامه‌ ارائه شده برای مشترکان از جانب وزارت نیرو، یادآور شد: وزارت نیرو ۴۵ برنامه برای تعرفه‌های مختلف خانگی، صنعتی، تجاری، کشاورزی، آزاد و ... در نظر گرفته که به غیر از بخش اداری ، مابقی برنامه های تشویقی است و در قبض آنان اعمال می‌شود .

در ادامه با اشاره به این که دولت مدیریت مصرف را از خود شروع کرده افزود: دستگاه های اداری مکلف به کاهش ۵۰ درصدی مصرف خود نسبت به سال قبل، از طریق استفاده از ژنراتورها، عدم استفاده از کولر های گازی و... در ساعات اداری بوده و پس از ساعت اداری و روزهای تعطیل، ادارات و دستگاه‌ها فقط مجاز به استفاده از ۱۰ درصد کل مصرف خود هستند.

وی با اشاره به تعدیل 50 درصدی روشنایی معابر داخل و خارج شهر که کمک بسزایی در صرفه جویی انرژی برق در سطح استان داشت ، تاکید کرد:با هدف اصلاح وساماندهی شبکه روشنایی معابر شهری وروستایی با رویکرد تعدیل انرژی برق  ، نقاط پر تردد و حادثه خیز معابر فرعی تعدیل روشنایی نخواهندشد.

در پایان نشست، مدیران عامل صنعت آب و برق به سوالات اصحاب رسانه  پاسخ دادند.

گفتنی است مهندس رویا قزلباش مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در خصوص برگزاری نشست خبری ابراز امیدواری کرد و افزود: پرسش و پاسخ توسط اصحاب رسانه و مدیران عامل صنعت آب و برق منجر به افزایش آگاهی مردم شریف استان و گذر موفق از پیک بار تابستان خواهد شد.

وی در خصوص نحوه اطلاع از برنامه های مدیریت پیک بار افزود: مردم استان زنجان می توانند با مراجعه به سایت شرکت به آدرس www.zedc.ir  ، یا شماره گیری 121 و یا آسان ترین راه استفاده از اپلیکیشن "برق من" ،از برنامه های مدیریت بار مطلع شوند.
نظرات شما:
اخبار شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org