زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان
2/2
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/3/9 -

تفاهم نامه همکاری اداره کل منابع طبیعی استان با جمعیت هلال احمر

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، صبح امروز طی مراسمی تفاهم نامه همکاری مابین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان و جمعیت هلال احمر استان به امضا رسید.
تفاهم نامه همکاری اداره کل منابع طبیعی استان با جمعیت هلال احمر
خلیل آقاجانلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، در این مراسم با بیان این که فرهنگ سازی در راستای حفظ و توسعه منابع طبیعی یکی از برنامه های مهم و اولویت دار این اداره کل است گفت: در صدد هستیم تا تدابیر جدی در بخش بهره برداری و نحوه استفاده صحیح و بهینه از منابع طبیعی را داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به این که در دین مبین اسلام تاکید فراوان به اهمیت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست شده است افزود:  خوشبختانه در فرهنگ کشور ما نیز به این مهم توجه فراوان شده است.

آقاجانلو به افزایش مشارکت مردمی نیز اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر و جوانان عضو در این جمعیت می تواند در راستای رسیدن به اهداف سازمانی موثر باشد.

این مقام مسئول در ادامه فرسایش خاک، فرسایش بادی، از بین رفتن پوشش گیاهی، کمبود بارندگی ها و وقوع خشکسالی را از جمله خطراتی برشمرد که این روزها منابع طبیعی را تهدید می کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان  به طراحی و راه اندازی سامانه همیاران طبیعت نیز گریزی زد و گفت: افراد می توانند در این سامانه ثبت نام کرده و به عنوان محافظ و مرج افتخاری با این اداره کل در حفظ و احیای منابع خدادادی همکاری نمایند.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ حفظ و حراست از منابع طبیعی و نهادینه کردن آن در جامعه امر مهمی است که باید به آن اهتمام ورزید.

در ادامه سید قاسم موسوی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز گفت: در حوزه فرهنگ سازی و ترویج درختکاری در مناسبت های مختلف به ویژه در هفته منابع طبیعی در این جمعیت همه ساله اقدامات خوبی انجام می شود.

وی با بیان این که اکثر افرادی که تحت پوشش جمعیت هلال احمر هستند جوان می باشند افزود: امید داریم تا با امضای این تفاهم نامه همکاری، شاهد نتایج بهتر در راستای حفظ منابع طبیعی، ترویج اهمیت درخت کاری و فرهنگ سازی آن با شیم.

موسوی در ادامه تاکید کرد:  همچنین استفاده از پتانسیل این جوانان می تواند در راه رسیدن به اهداف و برنامه های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور موثر باشد.

در ادامه می توان گفت که مشارکت جوانان در فعالیت های بشردوستانه در زمینه حفظ ، احیا و توسعه منابع طبیعی کشور با رویکرد فرهنگ ترویجی موضوع این تفاهم نامه همکاری بود.

 از موارد تعهدات مشترک این تفاهم نامه نیز، می توان به بهرگیری از ظرفیت های دو سازمان برای ترغیب جوانان و اقشار مختلف به مشارکت در امور بشردوستانه، عام المنفعه با محوریت منابع طبیعی، سازماندهی و اعزام اعضای علاقه مند سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای توانمند سازی جوامع محلی در پیشگیری از حریق در عرصه های منابع طبیعی استان، انعکاس و پوشش خبری اقدامات مشترک صورت گرفته از طریق امکانات و ابزارهای اطلاع رسانی در اختیار دو سازمان ، همکاری در شناسایی نقاط بحرانی و آسیب پذیر به لحاظ تخریب منابع طبیعی و کاشت نهال توسط دوستداران منابع طبیعی عضو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ( طرح ملی نهضت سبز وطرح سحاب)، همکاری در برگزاری همایش ها ، سمینارها ، کارگاه ها و دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت مشترک، استفاده طرفین از امکانات و تجهیزات علمی ، پژوهشی، آموزشی و ورزشی طرف مقابل در راستای توانمند سازی اعضای علاقه مند سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و تیم های امداد سبز ، برگزاری اردوهای آموزشی جنگل نوردی ، مرتع پیمایی و بیابان گردی با هدف آشنایی با ( روش های نوین حفاظت از جنگل ها ، مراتع ، امور بیابان و جلو گیری از آسیب های منابع طبیعی ) به اعضای علاقه مند سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اشاره کرد.

گفتنی است که مدت زمان اجرای تفاهم نامه از تاریخ امضا پنج سال خواهد بود ودر صورت رضایت طرفین قابل تمدید می باشد.
نظرات شما:
اخبار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org