زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان
2/2
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/3/8 -

برگزاری کارناوال و تجمعات انتخاباتی در زنجان ممنوع!

استاندار زنجان ضمن تأکید بر رعایت قانون از سوی کاندیداها گفت: برگزاری کارناوال و تجمعات انتخاباتی ممنوع است.
برگزاری کارناوال و تجمعات انتخاباتی در زنجان ممنوع!
زنجان این روزها حال و هوای سیاسی عجیب و شاید بتوان گفت این شهر این روزها یکی از سیاسی ترین شهرهای کشور را به خودگرفته است؛ تبلیغات زودهنگام کاندیداها در فضای مجازی و مباحثی که در گروه‌های تلگرامی مطرح می‌شود، موجب شده تب انتخاباتی در فضای مجازی بالا برود.

 البته بهره گیری از فضای مجازی برای پیشبرد اهداف کاندیداها، سالیان سال اسـت کـه از سـوی برنامـه‌ریزان پیکارهای انتخاباتی در کشورهای مهم دنیا دنبال می‌شود که این مسئله علاوه بر تاثیر خاص بر آگاه‌سازی افکار عمومی در میزان مشارکت و رای آوری کاندیداها نیز تاثیر بسزایی دارد.

شبکه‌های مجازی همچنین در معرفی نامزدها و کاهش هزینه‌های چاپ عکس، پوستر و بنر در راستای تبلیغات انتخاباتی، پاسخ بسیار سریع به ابهام‌ها‌ واتهام‌های نامزد رقیب و اطلاع رسانی به دور دست‌ترین نقاط در تبلیغات برای نامزدها موثر است اما معایبی هم دارد و آنهم غیر واقعی بودن برخی از تبلیغات، شکسته شدن بسیاری از خطوط قرمز و عدم رعایت اخلاق رسانه‌ای دربین کاربران هم دارد.

کاندیداهای شورای شهر را به خوبی در شبکه‌های اجتماعی می‌توان شناخت، افرادی که پروفایل‌های خود را به عکس‌های تبلیغاتی اختصاص داده‌اند و در کانال‌ها و گروه‌ها و صفحات اینستاگرامی خود از شورا و شهرداری سخن می‌گویند و گاهی هم به انتقاد شوراهای دوره‌های قبل می پردازند و مدام فعال هستند و لایک و نظر می‌دهند.

 طبق ماده 61 آئین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فعالیت تبلیغات انتخاباتی نامزدها هشت روز قبل از روز اخذ رأی آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از اخذ رأی ادامه دارد و تبلیغات پیش و پس از این موعد تخلف محسوب می‌شود.

بر همین اساس وزارت کشور مکلف است که پیش از صدور دستور آغاز انتخابات از طریق استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در تمامی مناطق کشور هرگونه تبلیغات انتخاباتی پیش از زمان مقرر در این ماده را مورد بررسی قرار داده و گزارش آن را به مراجع مرتبط ارسال کند.

با این حال تبلیغات انتخاباتی در زنجان در فضای مجازی گرم است و کاندیداها به هرطریق که شده دنبال جمع‌آوری رای هستند.

استاندار زنجان در ارتباط با تبلیغات پیش از موعد و اقدامات صورت گرفته در استان گفت: مجریان انتخابات، برگزاری انتخابات سالم، باشکوه، رقابتی و برگزاری آن در امنیت است و بر این اساس همه تمهیدات برای تبلیغات و برگزاری انتخابات با بالاترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این رخداد اندیشیده شده است.فتح‌الله حقیقی گفت: تجمع انتخاباتی، گفت‌وگو و مناظره در سالن‌های سرپوشیده مطلقا ممنوع است و نیروی انتظامی و سپاه انصارالمهدی (عج) استان نیز مسوولیت نظارت این مهم را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه تجمع در فضای باز تحت شرایط خاصی بلامانع است و بر این اساس فاصله از هر طرف برای هر نفر هشت مترمربع باید باشد، گفت: ظرفیت فضای باز نیز ۳۰ درصد بوده و حداکثر زمان مراسم نیز دو ساعت با کنترل ورودی و خروجی است.

حقیقی با اشاره به اینکه هرگونه راه اندازی کارناوال و استقبال در زمان انتخابات ممنوع است، اضافه کرد: برگزاری جلسات داخلی ستادهای انتخاباتی در شرایط قرمز حداکثر با ۱۵ نفر، وضعیت نارنجی حداکثر با ۲۰ نفر و در وضعیت زرد کرونایی نیز حداکثر با ۳۰ نفر بلامانع است.

وی با اشاره به اینکه همه باید تلاش کنیم تا ارکان انتخابات که شامل سلامت، مشارکت، رقابت و امنیت است، حفظ شود، افزود: بزرگترین حق، قانون است و همه موظف هستیم تا در چارچوب قانون رفتار کنیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی نباید اقدامی کنند که شائبه عدول از قانون در انتخابات باشد، گفت: در صورت مشاهده تخلف در این زمینه، بدون مسامحه برخورد می‌شود، هر مدیر و کارمندی که قصد فعالیت تبلیغی در ستاد کاندیداها را دارد می‌تواند از مرخصی استفاده کند.

حقیقی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید وظایف اداری خود را به صورت میدانی در انتخابات انجام دهند، افزود: تعلل و سستی در کارها قابل قبول نیست.

معاون سیاسی استاندار زنجان نیز در این رابطه گفت: انتخابات جاری با بیماری کرونا متقارن شده و همه باید بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کنند.

خدابخش مرادی نافچی با بیان اینکه در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا افزایش شعب اخذ رای و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید است، گفت: ساعات رای‌گیری برای جلوگیری ازدحام جمعیت تا ساعت دو بامداد ۲۹ خردادماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه در روز ۱۷ خردادماه اسامی تایید صلاحیت شدگان برای انتخابات شوراهای اسلامی اعلام خواهد شد، ابراز کرد: در بحث تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای تایید صلاحیت شده نیز رویکردهای ستاد ملی کرونا رعایت می‌شود.

معاون استاندار زنجان گفت: سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت چهار رکن اصلی انتخابات است و در کنار این موضوعات مبحث قانون‌مندی و بی‌طرفی نیز از الزاماتی است که از سوی کارگزاران رعایت می‌شود و افرادی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند حق استفاده از اموال عمومی را در انتخابات ندارند.

رئیس هیأت عالی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان نیز با اشاره به اینکه پس از ساعت‌ها بررسی در هیأت عالی نظارت از ۱۳۸ اعتراضی رد صلاحیت ۳۷ نفر تأیید و ۱۰۱ نفر هم رد شد، اضافه کرد: پس از این مرحله مهلت چهار روزه برای اعتراض تعیین شد و رد صلاحیت شدگان از روز شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه تا ۲۸ اردیبهشت‌ماه به مدت چهار روز فرصت داشتند که اعتراض خود را به دبیرخانه هیأت عالی نظارت بر انتخابات استان مستقر در استانداری طبقه همکف تحویل دهند.

حجت‌الاسلام حسن شجاعی با اشاره به اینکه از کل ۱۰۱ نفر رد صلاحیت شده در هیأت عالی نظارت ۸۵ نفر خواستار ارسال اعتراض خود به هیأت مرکزی نظارت شدند، بیان کرد: هیأت نظارت مرکزی در تهران ۱۰ روز فرصت داشت که به اعتراضات رسیدگی کند.

فرماندار زنجان هم از آماده‌سازی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور در زنجان خبر داد و گفت: در شرایط امروزی جامعه ما که دشمن تمام تلاش خود را برای به زمین زدن کشور ما، به کار گرفته لازم است تمامی افراد، از تمام وجود خود برای برگزاری انتخاباتی باشکوه استفاده خواهیم کرد.

رضا عسگری با اشاره به اینکه وظایف دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری انتخاباتی باشکوه تعیین شده است، تصریح کرد: امیدواریم در این دوره نیز شاهد برگزاری انتخاباتی منسجم و سالم و در امنیت کامل باشیم.

وی با بیان اینکه انتخابات پرشور، اقتدار و عزت ملی را افزایش خواهد داد، گفت: قضاوت کننده اصلی و نهایی هم مردم هستند و مردم دارای شعور بسیار بالای سیاسی و اجتماعی بوده و به طور حتم در انتخاب خادمین خود، نهایت دقت را معمول خواهند کرد.

منبع: فارس
نظرات شما:
اخبار استانداری زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org