زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/2/24 -

مدارس استان از ۲۷ اردیبهشت ماه برای حضور داوطلبانه دانش آموزان بازگشایی می شود

مدیر کل آموزش و پرورش زنجان گفت: بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش همه مدارس ابتدایی و متوسطه به غیر از مدارس استثنایی، مراکز پیش دبستانی و خوابگاه ها، از ۲۷ اردیبهشت ماه بازگشایی می شود.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
ابراهیم رفیعی در جلسه با مدیران آموزش و پرورش مناطق استان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، ضمن تقدیر از تمامی تلاش‌ها و مجاهدت‌های صورت گرفته توسط همکاران در این ایام،  اظهار داشت: حضور دانش‌آموزان در مدارس به صورت داوطلبانه و تنها برای رفع اشکال و طرح  سوالات خواهد بود و الزامی برای حضور همه دانش‌آموزان وجود ندارد.

رفیعی ضمن تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی مدارس استان زنجان با حضور مدیران، معلمان و همه عوامل اجرایی مدرسه در آموزشگاه، تصریح کرد:  مدیران محترم مدارس با استفاده از تمام ظرفیت‌های مدرسه و منطقه، تمهیدات لازم در این زمینه را  بیندیشند.

وی گفت: پس از بازگشایی مدارس، بحث امتحانات، هدایت تحصیلی، پروژه مهر و سازماندهی نیروی انسانی از موضوعات مهمی است که باید با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد.

سلامت جسمی و روانی دانش‌آموزان اصلی‌ترین دغدغه آموزش و پرورش استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان  زنجان گفت: سلامت جسمی و روانی دانش‌آموزان اصلی‌ترین و مهم‌ترین دغدغه ما و برگزاری صحیح امتحانات، در  اولویت بعدی آموزش و پرورش استان است.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان با تاکید بر اهمیت سلامت دانش‌آموزان در فرآیند برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم، افزود: داشتن امکانات کامل ضدعفونی در مدارس، اجرای فاصله‌گذاری مناسب برای صندلی‌ها در کلاس‌های درس و سالن‌های مدارس ضروری بوده و مسؤولین شهرستانی در این موضوع همکاری خواهند کرد.

استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی است

وی ضمن تاکید بر حفظ روحیه جهادی و تعهد اجتماعی معلمان عزیز، افزود: استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برای دانش‌آموزانی که وارد مدرسه می‌شوند الزامی است و هر برنامه‌ای که موجب تجمع دانش‌آموزان می‌شود نظیر زنگ تفریح و  زنگ ورزش در مدارس نباید وجود داشته باشد.

رفیعی در ادامه بر ممنوعیت فعالیت بوفه‌های مدارس تأکید کرد و ادامه داد: شورای مدرسه در روزهای آتی تشکیل و تصمیمات لازم در خصوص آموزش دانش‌آموزان و برگزاری امتحانات با توجه به اقتضائات اتخاذ گردد.

وی، با بیان این مطلب که برنامه  آموزشی دانش آموزان مطابق برنامه هفتگی درسی آغاز شده و در ادامه به تصمیمات شورای مدرسه بستگی خواهد داشت، ابراز داشت: از سوی مدیران محترم اطلاع رسانی لازم به خانواده‌ها، دانش‌آموزان و معلمان  به منظور جلوگیری از تجمعات انجام و حضور دانش‌آموزان داوطلب در مدرسه حتما با هماهنگی قبلی خانواده‌ها با مدیر مدرسه میسر شود.

شایان ذکر است، برگزاری اصولی و صحیح امتحانات، ضرورت تشکیل جلسه و توجیه مدیران مدارس، هماهنگی‌ها  برای ورود دانش‌آموزان به مدارس، حفظ آرامش و اطمینان، پیگیری اقدامات صورت گرفته در مناطقی که به اینترنت و شبکه شاد دستری ندارند و تشکیل اکیپ‌های بازدید از مدارس از جمله موضوعات مورد تاکید مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در این جلسه ویدئو کنفرانس بود و در پایان هر یک از اعضا و روسای مناطق به بیان نظرات و پیشنهادات خود در این رابطه پرداختند.

اخبار زنجان

منبع: فارس
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org