زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان
2/2
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1400/3/8 -

زنجان در هفته‌ای که گذشت

 واکسینه شدن بیش از ۴۵ هزار زنجانی در برابر کرونا و برگزاری کنفرانس بین المللی "کووید- ۱۹، درسهای آموخته" با حضور مجازی بیش از ۲۰۰ نفر از اندیشمندان داخلی و خارجی، از مهمترین عناوین و رویدادهای خبری استان زنجان در هفته گذشته بود.
زنجان در هفته‌ای که گذشت
** استاندار زنجان گفت: همه باید تلاش کنند تا انتخابات پرشور و باشکوه برگزار شود و برای تحقق این امر، هیچ کس نباید تماشاچی باشد.

فتح الله حقیقی افزود: برای با شکوه برگزار شدن انتخابات هر کس وظیفه ای دارد که باید آن را انجام دهد.

وی اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم تا ارکان انتخابات که شامل سلامت، مشارکت، رقابت و امنیت است، حفظ شود.

** معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات با ایجاد فضای امیدواری و نشاط در جامعه محقق می‌شود و همه باید برای این امر که راهبرد نظام است، تلاش کنیم.

** "کنفرانس بین المللی کووید- ۱۹، درسهای آموخته" با حضور مجازی بیش از ۲۰۰ نفر از اندیشمندان داخلی و خارجی شامگاه پنجشنبه در سالن اجلاس مرکز همایش های بین المللی روزبه زنجان با قرائت بیانیه و اعلام برگزیدگان به کار خود پایان داد.

دبیر علمی همایش در مراسم پایانی گفت: برگزار و شرکت کنندگان پس از سه روز گردهمایی و بحث و گفت و گو در زمینه های مختلف مرتبط با همه گیری کووید -۱۹ و مرور تجارب گرانبها و درس های آموخته حاصل از بیش از ۱۵ ماه رودررویی سخت و نفس گیر به مواردی مهم تاکید کردند.

**رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اشاره به روند نزولی بیماری کووید - ۱۹ گفت: از زمان شیوع بیماری تاکنون بیش از ۳۴۰ هزار نمونه تست کرونا انجام شده که ۸۸ هزارو ۹۵۹ نفر از بیماران مثبت شناسایی شده استان بر اساس یافته های آزمایشگاهی بوده است.

دکتر پرویز قزلباش افزود: تاکنون بیش از۴۵ هزار نفر از گروههای مختلف در استان در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند و علاوه بر آن نیز، حدود سه هزار نفر نیز تحت واکسیناسیون کارآزمایی بالینی کوبا پاستور قرار گرفته اند.

** مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: از اول خرداد همزمان با سراسر کشور حذف دفترچه در صندوق بیمه روستایی استان نیز کلید زده شد که اطلاع رسانی لازم در این خصوص می‌تواند به اهداف ترسیم شده کمک کند.

** مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: مقدمات احداث بنای یابود حسین منزوی، شاعر برجسته معاصر در زنجان انجام شده است.

محمدربیع احمدخانی افزود: امیدواریم با جلب حمایت های لازم، بنای یادبود حسین منزوی در آینده نزدیک احداث شود تا بتوانیم به این خواسته چند ساله مردم زنجان جامه عمل بپوشانیم. 

** مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: طبق پیش بینی انجام گرفته شمار آموزشگاه‌های پیش دبستانی در سال تحصیلی جاری ۵۸۰ باب آموزشگاه به تعداد ۷۷۰ کلاس درس با ۱۳ هزار و ۳۰۰ نوآموز خواهد بود که در مقایسه با سال تحصیلی گذشته افزایش دارد.

**  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با توجه به استعدادها و قابلیت هایی که در حوزه تولید پوشاک در خدابنده وجود دارد، زمینه برندسازی در این بخش در شهرستان مهیا است.

ناصر فغفوری با بیان اینکه فعالیت در حوزه پوشاک در شهرستان خدابنده کاملا صنفی و به صورت مشاغل خانگی در حال انجام است، افزود: بالای ۷۰ درصد تولیدات پوشاک این شهرستان به تهران ارسال می شود.

** جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان، گفت: ۵۳ دستگاه ماینر تولید ارز دیجیتال به ارزش ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از سوی ماموران پلیس امنیت اقتصادی این استان کشف و ضبط شد.

** مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان گفت: روزانه بیش از یک و نیم میلیون لیتر نفت گاز یورو ۴ در زنجان مصرف می‌شود که هم اکنون سوخت توزیعی در همه جایگاه‌های عرضه سوخت استان، به نفت گاز یورو ۴ تبدیل شده است.

** مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: طی سالهای ۹۸ و ۹۹ برای تکمیل واحدهای نیمه تمام روستایی به متقاضیانی که از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی بهره مند شده اند مبلغ ۷۳ میلیارد تومان از حساب ۱۰۰ امام (ره) پرداخت شده است.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org