زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/3/7 -

برداشت چین اول محصول یونجه درمزارع شهرستان زنجان

عملیات برداشت چین اول محصول یونجه درمزارع شهرستان زنجان از مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ آغاز گردید. پیش بینی میشود که از ۶۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصول یونجه آبی و دیم در چین اول حدود ۱۴۰۰۰ تن علوفه تر برداشت و پس از مراحل خشک کردن و بسته بندی در اختیار دامداران قرار می گیرد.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
به گزارش سایت زنجان به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی، عملیات برداشت چین اول محصول یونجه درمزارع شهرستان زنجان از مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ آغاز گردید. پیش بینی میشود که از ۶۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت محصول یونجه آبی و دیم در چین اول حدود ۱۴۰۰۰ تن علوفه تر برداشت و پس از مراحل خشک کردن و بسته بندی در اختیار دامداران قرار می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان گفت: با توجه به شرایط خشکی حاکم در سال جاری سیاست حمایت از توسعه و تولید علوفه جزو برنامه های اولو یت دار جهاد کشاورزی می‌باشد.

 امیرمقدمی اضافه نمود که توسعه کشت علوفه های نوین (کم آب بر) از جمله سورگوم با توجه به نیاز دامداران جهت تعلیف دام و مزایای بسیار زیادکشت سورگوم از( جمله برداشت تا سه چین ، نیاز آبی کمتر نسبت به ذرت ( یک سوم) و ارزش تغذیه به مراتب بالاتر از ذرت ، افزایش تولید شیر تا ۳۰درصد، کیفیت نشاسته بالا، درصد پروتیین بالاتا ۹% و سایرمزیت ها مورد حمایت مجموعه جهاد کشاورزی بوده ( ۴۰% یارانه خرید بذر ) و به دامداران توصیه نمود که از سورگوم در جیره غذایی دامها استفاده نمایند.
نظرات شما:
اخبار اداره کل جهاد کشاورزی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org