زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/3
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/3
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم
3/3
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان
پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان زنجان

1400/2/28 -

کدام اصناف نیازی به صدور صورتحساب الکترونیکی ندارند؟

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: برخی از مودیان مالیاتی ملزم به صدور صورت‌حساب الکترونیکی نیستند.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
میرحیدر رضوی با اشاره به تبصره ماده ۲ قانون پایانه فروشگاهی مصوب سال ۱۳۹۸، اظهار کرد: هیئت وزیران در جلسه ۲۲ فروردین‌ماه امسال به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، فهرست گروه مودیانی که در سال‌جاری ملزم به ثبت‌نام در سامانه مودیان و صدور صورت‌حساب الکترونیکی نیستند را تصویب کرده است.

وی با اشاره به این مودیان، افزود: اشخاص حقیقی موضوع ماده (۸۱) قانون مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقیقی موضوع ماده (۱۴۲) قانون مالیات‌های مستقیم، صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) گروه سوم موضوع آئین‌نامه اجرایی ماده (۹۵) اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم - مصوب ۱۳۹۴ - که صرفاً فروشنده و ارائه‌کننده کالا و خدمات معاف از مالیات بر ارزش‌افزوده موضوع قانون مالیات بر ارزش‌افزوده - مصوب ۱۳۸۷ - هستند، شامل مودیانی است که الزامی به صدور صورت‌حساب الکترونیکی ندارند.

این مسئول با اشاره به تبصره تصویب‌نامه هیئت وزیران، ادامه داد: مشاغل و حرفی که مشمول فراخوان شماره  ۳۱۰۹۲.۲۶۸.د در اول فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸ سازمان امور مالیاتی کشور، موضوع تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم و جزء (۲) بند (ح) تبصره (۶) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور شده‌اند، مشمول تبصره ماده (۲) قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان - مصوب ۱۳۹۸ نمی‌شوند.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، تصریح کرد: در راستای پیاده‌سازی و اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و در چارچوب برنامه هوشمندسازی نظام مالیاتی، همه فرآیندهای مالیاتی بدون دخالت عامل انسانی و به‌ صورت کاملاً الکترونیکی، مکانیزه و هوشمند انجام خواهد شد.

رضوی با بیان اینکه با اجرای این قانون، صرفاً فعالان اقتصادی قادر به صدور صورت‌حساب الکترونیکی استاندارد خواهند بود، خاطرنشان کرد: البته قانون برای برخی اصناف که تک‌کالایی و تک‌خدمتی هستند، شرایطی را پیش‌بینی کرده تا بتوانند از ابزارهای پرداخت به عنوان پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار اداره کل امور مالیاتی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org