زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان

1400/2/20 -

گزارش کنندگان مزارع غیر مجاز رمز ارز87 میلیون تومان پاداش دریافت کردند

مهندس نثار معاونت فروش و خدمات مشترکین این شرکت با اشاره به افزایش دما و اجرای زودهنگام برنامه مدیریت مصرف از استخراج رمزارز و تاثیرشان بر میزان مصرف برق خبرداد.
گزارش کنندگان مزارع غیر مجاز رمز ارز87 میلیون تومان پاداش دریافت کردند
مهندس نثار با اشاره به آثار مخرب استخراج غیرمجاز رمزارز ها عنوان کرد: تاکنون 2127 دستگاه ماینر در سطح استان شناسایی شده‌اند. این مراکز در مجموع حدود 7.085.018 کیلووات برق را به صورت غیرمجاز مصرف می‌کردند.

وی استخراج غیرمجاز رمزارز را  پایمال کردن حقوق آحاد ملت دانست و تصریح کرد: با آن دسته از افراد كه به صورت غيرقانوني اقدام به استخراج رمزارزها مي‌نمايند به شدت برخورد خواهد شد. در اين راستا، در صورت كشف فعاليت غيرقانوني استخراج رمز ارزها، جريان برق مشترك مربوطه قطع و علاوه بر معرفي افراد خاطي به مراجع قضايي، هزينه برق مصرفي با تعرفه رمز ارز و خسارات وارده به شبكه برق نيز از متخلفان دريافت مي‌شود.

معاونت فروش و خدمات مشترکین توزیع برق زنجان جریمه ها و تبعات استخراج غیرمجاز رمزارزها را به شرح ذیل عنوان کرد: افزایش احتمال نوسان ولتاژ و خاموشی به ویژه در ساعات پیک مصرف برق، واردکردن خسارت به تجهیزات صنعت برق و افزایش احتمال خاموشی‌های فراگیر،استفاده از یارانه متعلق به آحاد مردم برای کسب سود توسط عده ای اندک و سودجو، وارد کردن خسارت به دستگاههای الکتریکی و برقی همسایگان به دلیل افت شاخص های فنی برق، آسیب رساندن به اموال عمومی، نادیده گرفتن بیت‌المال و تضییع حقوق سایر مشترکان، ریسک کشف توسط شرکت های برق و نیروهای انتظامی و ضبط اموال و اخذ جریمه هایی معادل چند برابر تعرفه قانونی و سودهای کوتاه مدت استخراج غیرمجاز رمزارز و معرفی به مراجع قضایی و تشکیل پرونده تخلف از جمله تبعات این اقدام است.

وی افزود: برخورد با مرکزهای غیر مجاز از ابتدا با جدیت دنبال شده و از مردم هم درخواست شده در صورت اطلاع، این نوع مراکز را معرفی کنند و برای کسانی که شناسایی و معرفی کنند پاداش در نظرگرفته شده است.

مهندس نثار در خصوص ارائه بسته‌های تشویقی شرکت توزیع نیروی برق برای شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز‌ها افزود: تاکنون مبلغ87.200.00 تومان پاداش به گزارش های مردمی با محوریت مراکز رمز ارز غیرمجاز تخصیص داده شده است و  در همین راستا، افرادی که این مراکز غیرمجاز را شناسایی و معرفی کنند از پاداش مشخص شده تا سقف 20میلیون تومان برحسب تعداد دستگاه های ماینر، بهره مند خواهند شد.

مهندس نثار خاطرنشان کرد: به فعالان رمز ارزها توصیه می شود برای استفاده مجاز از برق و متضرر نشدن خود و مردم، پس از اخذ جواز تاسيس از وزارت صمت، نسبت به دريافت انشعاب استخراج رمز ارز به شرکت توزیع برق زنجان مراجعه نمایند.

وی ادامه داد: تأمين برق مراكز استخراج رمزارزها با تعرفه برق صادراتي (بدون يارانه) انجام مي‌شود و اين امر به يكي از دو طريق دريافت انشعاب برق از شبكه سراسري يا احداث نيروگاه جديد توسط متقاضي ميسر است.

مهندس نثار ضمن اشاره به استخراج مجاز رمزارز ، تاکید کرد: تاکنون 320 مگاوات انشعاب برق از سوی وزارت نیرو برای استخراج رمزارز به صورت قانونی به مراکز مجوزدار فروخته شده است که از این میزان حدود 200 مگاوات مشغول به فعالیت هستند و از شبکه سراسری برای تامین برق استفاده می‌کنند.

وی در پایان افزود: مردم شریف استان در صورت اطلاع و یا مشاهده مراکز غیرقانونی دستگاه های ارز دیجیتال، می توانند از طریق تماس با شماره تلفن 33442342-024 و یا ارسال پیام به شماره 3000290143 ضمن رعایت محرمانگی اطلاعات ارایه شده نسبت به ثبت گزارش مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز به نام خود اقدام کنند.
نظرات شما:
اخبار شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org