زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/2/16 - رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

۹ هزار دوز واکسن در کارآزمایی بالینی به داوطلبان زنجانی تزریق می‌شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: در فاز سوم کارآزمایی واکسن پاستور و کوبا ۹ هزار دوز واکسن به ظرفیت استان اضافه شده و انتخاب دیگری برای مردم ایجاد شده بطوریکه در ۲ شهر زنجان و یزد سه دوز واکسن تزریق می شود که یک دوز آن یادآور است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
دکتر پرویز قزلباش شامگاه چهارشنبه در نشست خبری آن لاین روند کارآزمایی بالینی واکسن پاستور و کوبا را در استان خوب عنوان کرد و افزود: بطوری که طی روز سه شنبه  برای ۳۵۰ نفر تزریق واکسن در مرکز کارآزمایی بالینی انجام گرفت از طرفی برای بخشی از افراد امکان تزریق واکسن وجود نداشت و در زمان حاضر ظرفیت برای ثبت‌نام و بررسی وجود دارد.

وی اضافه کرد: فاز سوم کارآزمایی واکسن پاستور و کوبا، متمرکز به ایمنی‌زایی و اثربخشی است و داوطلبان می توانند برای تزریق به نشانی pasteurcovac.ir مراجعه کنند.

این مسوول، در خصوص وضعیت کنونی بیماری کرونا در استان گفت: هم اکنون بیش از ۵۱۵ نفر در بیمارستان‌های استان بستری بوده و بیش از ۳۰  درصد تخت‌های بیمارستانی توسط بیماران کرونایی اشغال شده  است که نشان می‌دهد همچنان در پیک بیماری کرونا هستیم که عادی انگاری موجب بحران می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تغییر رنگ شهرستان‌ها، تابع شاخص‌هایی است که در صورت تغییر این شاخص‌ها رنگ شهرها تغییر می‌کند، گفت:  هم اکنون  شهرستان ابهر دارای وضعیت بهتری بوده و ۲ شهرستان زنجان و خرم‌دره در وضعیت قرمز و ایجرود زرد است اما اگر یک نقطه استان قرمز باشد، امکان قرمز شدن سایر مناطق به دلیل تبادلات شهرستانی افزایش می‌یابد.

قزلباش در خصوص اثر بخشی محدودیت های کرونایی نیز گفت: اگر این محدودیت ها اعمال نمی‌شد امکان پیک بیماری در گستره بالایی وجود داشت هر چند بسته بودن مغازه ها و کسب و کارهای در طولانی‌ مدت خسته کننده بوده و آسیب اقتصادی بیشتری خواهد گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: پس اعمال محدودیت با قاطعیت می تواند وضعیت عادی را در زمان کوتاه تری برگرداند و در صورتی که بالای ۹۰ درصد پروتکل‌ها رعایت شود می توان گفت بیماری کنترل شده است.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org