زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1400/2/13 - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان تاکید کرد:

پیشگیری از ابتلا به کرونای هندی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: با توجه به خطر کرونای جهش‌یافته هندی، مردم باید بیش از پیش و جدی‌تر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
پیشگیری از ابتلا به کرونای هندی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
پرویز قزلباش ظهر امروز (۱۳ اردیبهشت‌ماه) در نشست خبری که به‌ صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه زنجانی‌ها به دلیل خطر ابتلا به کرونای هندی باید بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی را رعایت کنند، اظهار کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی استان، مسئول پیگیری همه افراد مشکوک مبتلا که در تماس با افراد هندی بودند، است.

وی تصریح‌ کرد: بیمارانی که علائم بالینی قبلی را تقلید نمی‌کنند یا با علائم عجیب و غریب به پزشک مراجعه می‌کنند نیز، از لحاظ ویروس‌های موتاسیون‌ یافته هندی و آفریقایی بررسی می‌شوند.

این مسئول، از راه‌اندازی یک مرکز تجمعی تزریق واکسن کرونا در مجموعه ورزشی پیام خبر داد و تصریح کرد: چند روز گذشته محموله جدید واکسن کرونا و سهمیه واکسن برخی از استان‌ها به استان زنجان وارد شده و واکسیناسیون در روزهای آتی با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان با اشاره به اینکه مشکل فعلی، کمبود داروهای کرونای کشوری است، گفت: تا به امروز با پیگیری‌ها و پیش‌بینی‌هایی که پیش از عید در استان زنجان انجام شده بود، خوشبختانه با مشکل کمبود دارو مواجه نبودیم.

قزلباش با بیان اینکه محدودیت تردد شبانه به استثنای شب‌های قدر به قوت خود باقی است، اظهار کرد: از روز شنبه همکاری اصناف در رده‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ برای رعایت ممنوعیت‌ها کمتر شده است که این موضوع یک خطر جدی بوده و به شدت پیگیر آن هستیم.

وی با تاکید بر لزوم رعایت محدودیت‌های کرونایی توسط اصناف گروه ۲، ۳ و ۴ در استان زنجان، خاطرنشان کرد: با فعالیت مشاغل گروه یکی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را لحاظ نکنند و باز بودن مشاغلی که باید بسته باشند، به وضعیت بدتر از گذشته باز خواهیم گشت که امید است با همکاری اصناف و مشاغل مختلف، روند نزولی را به سرعت شاهد باشیم تا به یک نتیجه قابل قبولی در این حوزه برسیم.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org