زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان

1400/2/13 -

کوتاهی تامین اجتماعی در حق قالی بافان زنجانی/ فقط ۴ هزار نفر بیمه هستند

جعفری، رئیس اداره فرش سازمان صمت زنجان گفت: تعداد ۶۰ هزار قالی باف در استان زنجان فعالیت می کنند و براساس آخرین آمار فقط چهار هزار قالی باف در استان بیمه هستند.
کوتاهی تامین اجتماعی در حق قالی بافان زنجانی/ فقط ۴ هزار نفر بیمه هستند
محسن جعفری با بیان اینکه صادرات فرش دستباف استان زنجان طی سال گذشته کاهش داشته است، گفت: کرونا، تحریم ها و افزایش قیمت مواد اولیه باعث افت صادرات شده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۶۰ هزار قالی باف در استان فعالیت می کنند، اظهار کرد: براساس آخرین آمار فقط چهار هزار قالی باف در استان بیمه هستند و پوشش بیمه قالی بافان در زنجان اصلا خوب نیست و تاکنون در حق قالی بافان ظلم شده است. 

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان با بیان اینکه تامین اجتماعی در حق قالی بافان کوتاهی کرد، گفت: خوشبختانه با مدیریت و برنامه ریزی مرکز ملی فرش ایران، قالی بافان زیر چتر بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان می روند و قالیبافان سه خدمت مهم بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی را دریافت می کنند. 

جعفری با بیان اینکه اداره فرش استان زنجان افرادی که در این حرفه فعالیت می‌کنند را بیمه می‌کند ولی تامین اجتماعی همکاری شایسته و لازم را نداشت، ابراز داشت: قالی بافان تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار می‌گیرند و محدودیتی وجود ندارد. 

وی بر لزوم حمایت دولت از قالی بافان تاکید کرد و یادآور شد: دولت نسبت به پرداخت تسهیلات با کارمزد پایین به قالی بافان اقدامات لازم را مد نظر قرار دهد چرا که اگر به بیمه قالی بافان توجه شود تولید و صادرات فرش دستباف هم روند صعودی پیدا می کند. 

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان تصریح کرد: با افزایش بیمه قالی بافان تولید فرش دستباف هم افزایش می یابد. 

منبع: بازار
نظرات شما:
اخبار اداره صمت

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org