زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
تریبون آزاد زنجان
تریبون آزاد زنجان

1400/2/9 -

احداث مسیر دوچرخه‌سواری میدان جهاد تا دانشگاه زنجان

شهردار زنجان از احداث مسیر دوچرخه‌سواری میدان جهاد تا دانشگاه زنجان خبر داد.
احداث مسیر دوچرخه‌سواری میدان جهاد تا دانشگاه زنجان
جلسه بررسی امکان احداث مسیر اختصاصی دوچرخه حدفاصل میدان جهاد تا دانشگاه زنجان با رویکرد ضرورت توسعه حمل و نقل پاک به ریاست شهردار زنجان و با حضور رئیس دانشگاه زنجان، پلیس راهور استان، پلیس راه استان، اداره کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برگزار شد.

شهردار زنجان در این جلسه با اشاره به اینکه ایجاد مسیر دوچرخه سواری نیاز به مصوبه شورای ترافیک استان دارد،  گفت: درحال حاضر نیاز به اتخاذ تمهیدات لازم برای طرح و عملیاتی کردن موضوع داریم.

حبیب یگانه افزود: مسیر کمربندی شمالی در آخرین مصوبه شورای ترافیک اصلاح شده و عرض معبر به ۱۵۰ متر افزایش یافته است که علاوه بر هدایت خودروهای ورودی در مسیر اصلی تردد، کنارگذری برای مسیر دوچرخه سواری تعبیه می‌شود.

وی با اشاره به تعریض مسیر میانه_چیر در چهار باند، تاکید کرد: پیشنهاد می‌شود مشاور انتخاب شده به مطالعات طراحی مسیر دوچرخه در طرح نیز بپردازد تا بصورت مشترک با برآورد هزینه اجرایی اقدام شود.

شهردار زنجان گفت: فاز اجرایی مسیر دوچرخه سواری برای میدان جهاد تا دانشگاه زنجان، با طراحی اولیه رفت و برگشت در ضلع جنوبی امکان پذیر است.

وی هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی برای اجرای طرح مسیر دوچرخه سواری را ضروری و لازم دانست.

یگانه گفت: با اجرای طرح مسیر دوچرخه‌سواری و همچنین فرهنگ‌سازی صورت گرفته در این بخش، شهروندان به ویژه رانندگانی که تک سرنشین در سطح شهر تردد دارند، در ساعات شلوغ و پرترافیک از دوچرخه استفاده کنند.

در ادامه این جلسه نجفیان رئیس دانشگاه زنجان در سخنانی اظهار داشت: طراحی مسیر دوچرخه سواری در محل ضمن ایجاد نشاط و پویایی در احیای محور گردشگری و توسعه شهر زنجان موثر خواهد بود.

منبع: فارس
نظرات شما:
اخبار شهرداری زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org