زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/2/20 -

اقدام بزرگ دانشگاه علوم پزشکی زنجان در حوزه نانوفناوری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اقدامات و عملکرد ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس دراستان و تاثیرات و افتخارات دانشگاه علوم‌پزشکی استان در دنیا و کشور پرداخت.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان در نشست ویدئو کنفرانسی با اصحاب رسانه استان با اشاره به سفر اخیر هملمن نماینده سازمان بهداشت جهانی به زنجان گفت: خوشبختانه با اجرای موفق طرح پایلوت تست سرپایی در زنجان که وزیر بهداشت در جلسه  ستاد ملی کرونا نیز از آن به عنوان کار زیبای پایلوت در زنجان نام برد، هملمن با مشاهده و بررسی این طرح و از کار دقیق انجام شده در این زمینه در استان حیرت زده شد و بلافاصله پیشنهاد مستند سازی این طرح با امضای WHO و انتقال تجربه به منطقه خاورمیانه و آسیا و  دنیا را دادند.

وی افزود:  طرح کار متفاوتی است چون بر مبنای غربالگری انجام شده یعنی با حداقل هزینه با غربالگری، بیماران شناسایی شدند  و از میان اینها به صورت هدفمند بیماریابی انجام شد و با غربالگری بالینی تعدادی از مردم جدا شدند و از آنها تست‌ها و اقدامات بعدی انجام شد.

قزلباش دلیل اهمیت و حضور نماینده سازمان جهانی بهداشت در زنجان را همچنین برگزاری جشنواره بین المللی عکس سلامت روان دانست و افزود: این جشنواره که با حضور بیش از 3 هزار و 500 عکاس حرفه ای از سراسر جهان برگزار شد و با همکاری سازمان بهداشت جهانی، کتابی با امضای سازمان منتشر شد و به اقصی نقاط دنیا رفت.

وی در ادامه با بیان این نکته که سازمان بهداشت جهانی هرکاری که انتخاب می‌کند و مهر تایید می زند بسیار سخت گیر و دقیق است، تاکید کرد : همکاری بزرگی در نانو فناوری با مشارکت دانشگاه و چند کشور اروپایی و کشور فنلاند انجام شده با تلاش و فعالیت دکتر شهبازی یکی از دانشمندان دانشگاه که نانو فناوری را با مشارکت کشورهای اروپایی اجرایی کردند و بدلیل اعتباری که دانشگاه دارد گرنت این را خود کشورهای اروپای پرداخت کردند امیدواریم در طی دوران کرونا و پسا کرونا این روابط را ساماندهی کنیم و توانمندی خود را نشان بدهیم.

رئیس کلان منطقه شش امایشی کشور افزود: باوجود همه مشکلات استانی و کشوری پذیرش دانشجوی خارجی در استان داشتیم که در تاریخ دانشگاه بی سابقه بود و همین طور در رتبه بندی جهانی در عرض هفته گذشته در سیستم رنکینگ جهانی تایمز شرکت کردیم و جزو 600 دانشگاه دنیا در کنار دانشگاههای مطرح دنیا قرار گرفتیم  و جزو 11 دانشگاه ایرانی تاثیر گذار در دنیا شناخته شدیم و  همینطور در بحث سامانه و مدیریت در حوزه سکته‌های حاد مغزی دو موقعیت بسیار عالی را بیمارستان  ولی عصر به خود اختصاص داده در زمینه سکته‌های حاد مغزی توانستیم یکی از بالاترین نشان های ارو پا را به خود اختصاص بدهیم با توجه به  توانمندی دانشگاه ،استان و گروههای علمی و اعضای هیات علمی است که افتخار بزرگی است.

دبیر ستاد استانی کرونا در ادامه با پاسخ به سوال خبرنگاران در زمینه اقدامات و فعالیتهای انجام شده در پیشگیری و کنترل کرونا در استان نیز گفت: ویروس کرونا همچنان ناشناخته بوده و رفتار آن عوض نشده است و بر اساس آخرین مطالعات انجام شده، شواهدی از ضعیف شدن ویروس کرونا وجود ندارد و تنها راه پیشگیری از ابتلا به این ویروس و شیوع آن، رعایت فاصله اجتماعی است.

وی با تاکید بر اینکه تا به امروز  به صورت سرپایی بیش از 10 هزار نفر را تحت پوشش تست ازمایشگاهی قرار دادیم که با آزمایش سرپایی بیش از هزار نفر آزمایش مثبت داشتند، گفت: R0 در استان در حال حاضر 1.21 است  که وضعیت خوبی داریم و همینطور غربالگری سری دوم را انجام دادیم حدود 19 هزار نفر در استان تحت قرنطینه هستند.

مقام عالی دانشگاه گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، برخی مشاغل تعطیل شده بودند که پس از مدتی مقرر شد تا مشاغل کم‌ریسک برای آغاز فعالیت خود در سامانه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای دریافت پروتکل‌های بهداشتی ثبت‌نام کنند، و فعالیت این مشاغل و رعایت پروتکل‌های بهداشتی آنان از سوی نمایندگان دستگاه‌های متولی امر انجام می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: پس از بازگشایی مشاغل کم‌ریسک برای تعیین تکلیف در خصوص بازگشایی اماکن مذهبی، ماموریتی از طرف ستاد مبارزه با کرونا به وزارت بهداشت داده شد که هدف از انجام این ماموریت، تعیین و تکلیف بازگشایی و یا بسته بودن اماکن مقدسه، امامزاده‌ها، مساجد و تکیه‌ها و برگزاری نماز جماعت در استان‌های کشور است.

اخبار زنجان

منبع: وبدا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org