زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/2/9 -

اعتبار بیش از ۲۰ میلیاردریالی پیشگیری کرونا برای معلولین

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: تاکنون بیش از ۲۰ میلیاردریال اعتبار برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط بهزیستی استان بصورت متمرکز وغیرمتمرکز هزینه شده است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
محمد محمدی مدیرکل بهزیستی استان زنجان افزود: ۲۱ هزار پرونده توانبخشی که شامل افراد دارای معلولیت در زمینه‌های مختلف جسمی-حرکتی، بینایی، شنوایی واعصاب وروان در سطح استان تحت پوشش قرار دارند که از این تعداد ۶۷۹ نفر از افراد تحت پوشش در مراکز شبانه روزی سالمندان، بیماران روانی مزمن و معلولین ذهنی در سلامت کامل به سر می‌برند.

او با بیان اینکه ده مرکز شبانه روزی جهت نگهداری سالمندان، بیماران اعصاب و روان ومعلولین و در سطح استان زنجان فعال هستند اظهارداشت: نزدیک به ۳ میلیارد ریال درقالب کمک هزینه خرید لوازم بهداشتی به صورت متمرکز و استانی به افراد دارای معلولیت پرداخت شده است، همچنین بیش از ۵ میلیارد ریال نیز در قالب تامین وسایل بهداشتی و درمانی و ضدعفونی کردن مراکز شبانه روزی جهت پیشگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ هزینه شده است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان میزان کمک‌های معیشتی متمرکز و غیر متمرکز پرداخت شده به افراد دارای معلولیت را از زمان شیوع ویروس کرونا بیش از ۸ میلیارد ریال اعلام نمود و یاد آور شد: در این بین افراد دارای معلولیت و سالمندان بیشتر از دیگر آحاد جامعه خطر ابتلای به این بیماری، را دارند و به همین منظور ۲ میلیارد و ۸۰۰ ریال جهت طرح‌های توانمند سازی معلولان جسمی و حرکتی و سالمندان پرداخت شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه توانبخشی مبتنی بر جامعه یا CBR به دنبال تغییر نگرش منفی نسبت به معلولان و ورود آن‌ها به صحنه اجتماعی از طریق تقویت توانمندیهایشان است عنوان کرد: از این رو از اسفند سال ۹۸ تا فروردین سال جاری بیش از ۴ میلیارد ریال هزینه شده است.

محمدی، مناسب سازی، دسترس پذیر کردن محیط زندگی، جامعه و محل کار برای معلولان را مهم دانست و افزود: تلاش جهت مناسب سازی منزل و خودروی معلولان از الویت‌های بهزیستی بوده و از این رو ۴۰۰ میلیون تومان در راستای مناسب سازی فضای زندگی وخودروی مددجویان هزینه شده است.

او خاطر نشان کرد: بازدید از مراکز تحت نظارت توسط کارشناسان جهت اطمینان از رعایت دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های مذکور و ارائه آموزش‌های لازم به رابطین کلیه مراکز نگهداری بصورت مستمر در حال انجام است.

او در پایان با اشاره به قرارگرفتن در ماه رمضان و یاری خیرین در کمک به رفع نیاز مددجویان و افراد دارای معلولیت تصریح کرد: خیرین می‌توانند نذورات و کمک‌های خود را به حساب ۲۱۰۰۹۱۴۳۴۵۲۴۱۱۱ نزد بانک توسعه تعاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان ویا به شماره کارت مجازی ۵۰۲۹۰۸۱۰۱۰۳۲۱۸۰۶ واریز نمایند.

نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org