زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان
logo

خواندنی های سایت زنجان


1/1
ویترین خدمات الکترونیک ادارات زنجان
ویترین خدمات الکترونیک ادارات زنجان

تغذیه در ماه مبارک رمضان

روزه علاوه بر آثار معنوی فراوان و تزکیه روحی می‌تواند باعث برکات فراوان از نظر جسمی و فیزیولوژیک باشد و از آنجا که در ایام ماه مبارک رمضان از نظر فیزیولوژیک تغییراتی ایجاد می‌شود، بایستی تغییراتی متناظر در شیوه طبیعی زندگی ایجاد شود.

رزمنده‌ای که دوربین عکاسی را مثل اسلحه همیشه همراهش داشت

" ناصر گیوه ای" چهره نام آشنایی در بین رزمندگان و خانواده های شهدای زنجانی است، او تقریبا تمام هشت سال دفاع مقدس را در جبهه حضور داشته و از روی علاقه شخصی با دوربین ساده ای که به گفته خودش مثل اسلحه همیشه همراه داشته، عکس های ماندگاری را از آن دوران به ثبت رسانده است.

بریده اي از اولین روزنامۀ زنجان پروین خمسه، در خصوص کارخانه کبریت زنجان

روز سه شنبه 19 تیرماه به مناسبت ورود موکب ملوکانه از مسافرت میمنت اثر از دو روز قبل شهر اعم از بازار و دکاکین و خیابان ها آئین بندی و مخصوصاً خیابان پهلوی سرتاسر از طرف ادارات و طبقات محترم تزئین و طاق بندی شد ...

محله‌ی گَوَنیّه زنجان

گونیّه یکی از محلات شناخته شده و قدیمی زنجان میباشد که حوادث ریز و درشتی را از سر گذرانده و مردان نامآوری را در دامن خود پرورانده است. در حقیقت نام این محله رضویه است و در تقسیم بندی مناطق شهری نیز همواره رضویه اطلاق میگردد. رضویه نام مسجد این محل میباشد که یکی از خادمان زنجانیالاصل مشهد مقدس پس از دیدن خوابی شگفت انگیز آن را احداث 1 نموده به همین خاطر نیز نام رضویه بر آن نهاده شده و به تاسی از آن نام محله نیز رضویه شده اما به دلیل اینکه در ادوار گذشته روستاییان سُهرین و سارمساقلو جهت سوخت تنور نانوایی ها، گَوَن )خار( و تراشه های ساقه درخت را به این محله میآوردند و عرضه میکردند این محله و مسجد آن به گونیه معروف گشته و ما نیز بر همین اساس این محله را با نام گونیه معرفی می نماییم

سهروردی؛ فیلسوفی برای همه ادوار

دانشیار گروه فلسفه دانشگاه زنجان گفت: کتاب حکمة‌الاشراق بهترین اثر سهروردی و بیانگر منش فلسفی او است.

علت بروز معده درد عصبی چیست؟

فوق‌تخصص گوارش، کبد و کیسه صفرا گفت: نفخ معده، اسهال، تهوع، گاز معده، به تاخیر افتادن خالی شدن معده از جمله نشانه‌های معده درد ناشی از اعصاب است.

حفاظت از عرصه های طبیعی در مقابل آتش سوزی وظیفه ای ملی است

جنگل ها به عنوان منابعی ارزشمند بشمار می آیند که صرف نظر از جنبه اقتصادی از لحاظ اکولوژیکی و زیست محیطی نیز نقش حساسی در کشور دارند، به همین منظور حفاظت از عرصه های طبیعی در مقابل آتش سوزی وظیفه ای ملی به شمار می آید.

پرفروش‌ترین‌ رمان‌های دهه ۹۰ کدامند؟

دهه نود بر ما و جهان رمان و ادبیات داستانی ایران چه گذشت؟

کتاب «گاه ناچیزی مرگ» /لمس سیمای زمینی ابن‌عربی

این رمان درباره زندگی محی الدین بن عربی چهره تابناک اندیشه و عرفان اسلامی است.

لیست کامل آدرس و شماره تماس دادگاه ها و مراکز قضایی استان زنجان

به روزترین آدرس و شماره تماس مراکز قضایی از جمله شورای حل اختلاف، دادگاه، دادسرا، اجرای احکام و مراکز ثبت اسناد و زندان‌های استان زنجان در ابهر،ایجرود،خدابنده،خرمدره،زنجان،سلطانیه،طارمو ماهنشان  به طور کامل گردآوری شده است.با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org