زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان
logo

خواندنی های سایت زنجان


1/1
ویترین خدمات الکترونیک ادارات زنجان
ویترین خدمات الکترونیک ادارات زنجان

گوگل Classroom محبوب‌ترین اپلیکیشن آموزشی اندروید و iOS در دوران شیوع کرونا است

گوگل مدت‌ها است که اپلیکیشن Classroom را عرضه کرده و نسخه رایگان آن به این اندازه محبوب و مشهور نشده بود. طبق گزارش سایت AppBrain و همین‌طور سایت اندروید پلیس، اپلیکیشن کلاس‌روم گوگل در اوایل ماه مارس در میان ۱۰۰ اپ برتر آموزشی قرار نداشت ولی بیماری کرونا و شیوع آن، بازی را به نفع گوگل تغییر داد.

به دنبال تعطیلی مدارس در بسیاری از کشورها، والدین به دنبال راه‌های جایگزین برای ادامه تحصیل فرزندشان و جلوگیری از قطع شدن فرآیند یادگیری آن‌ها هستند.

در این مدت، یکی از اپلیکیشن‌هایی که با استقبال و محبوبیت بالایی روبرو شده است؛ اپلیکیشن Classroom گوگل است. در واقع، ویروس کرونا باعث شده دانلودهای این نرم‌افزار به ۵۰ میلیون دانلود در پلتفرم اندروید برسد و رتبه نخست برنامه‌های آموزشی در هر دو پلتفرم iOS و اندروید را به دست بیاورد.


از تاریخ ۱۰ مارس به بعد، یک‌باره Classroom به بالای ۵ اپ برتر آموزشی اپ استور اپل در کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا، مکزین، فلاند، ایتالیا، اندونزی و لهستان رفت. در بسیاری از کشورهای دیگر هم این اپ با محبوبیت و دانلود بسیار زیادی روبرو شده است.

در اندروید، در این مدت بیش از ۵۰ میلیون بار از روی گوگل پلی دانلود شده است و جزو برترین اپ‌های آموزشی اندروید محسوب می‌شود. حتی از اپ‌های رایگان آموزشی نیز پیشی گرفته است و رتبه نخست اپ‌های آموزشی را دارد.

سرویس رایگانی برای آموزش و کلاس مجازی

نمودار زیر وضعیت رشد اپلیکیشن Classroom را روی گوگل پلی نشان می‌دهد:

در حالت عادی، اپلیکیشن Classroom یک سرویس رایگان برای مدارس، معلمان، دانش‌آموزان و موسسات غیرانتفاعی است. دانش‌آموزان می‌توانند در کلاس‌های مجازی شرکت کرده تا اتصال میان معلم و دانش‌آموز از راه دور برقرار بماند و باعث صرفه‌جویی در کاغذ و وقت شود. هر فردی که یک حساب کاربری در گوگل داشته باشد؛ می‌تواند از اپلیکیشن کلاس روم استفاده کند.

در این نرم‌افزار می‌تواند کلاس درس مجازی راه‌اندازی کرد؛ تکالیف را تعریف و بررسی کرد؛ با والدین و دانش‌آموزان ارتباط برقرار و سازمان‌دهی کرد.
یک معلم می‌تواند به طور مستقیم تک تک دانش‌آموزان را به کلاس اضافه کند و یک کد کلاس برای آن‌ها تعریف و به اشتراک بگذارد. راه‌اندازی یک کلاس کلا بیشتر از چند دقیقه طول نمی‌کشد و سرویس‌های دیگر گوگل مانند G Suite برای خدمات آموزشی به آن لینک می‌شوند.

در کلاس روم گوگل خبری از تبلیغات نیست و هیچ محتوای تبلیغاتی به دانش‌آموزان نشان داده نمی‌شود.

از دیگر نرم‌افزارهای مورد استقبال معلمان در این ایام خانه‌نشینی و تعطیلی مدارس، نرم‌افزار Zoom برای برقراری یک ارتباط ویدیویی با چند دانش‌آموز است.

برای دانلود اپلیکیشن Classroom به گوگل‌پلی و اپ استور بروید.

1پزشکبا ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org