زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1400/1/1 -

آماده‌باش نیروهای امدادی استان زنجان با آغاز سفرهای نوروزی

 با آغاز تعطیلات و افزایش حجم سفرهای نوروزی حجم ترددها در محورهای مواصلاتی استان افزایش یافته و این در حالی است که تمام نیروهای امدادی استان به حالت آماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
هر ساله با فرارسیدن سال نو و عید نوروز و افزایش سفرها نیروهای امدادی استان زنجان درحالت آماده باش کامل قرار می‌گیرند. از آنجاییکه استان زنجان همجوار با چندین استان کشور قرار دارد و به عنوان معبر اصلی گردشگران محسوب می‌شود وجود نیروهای امدادی در محورهای مواصلاتی استان بسیار حیاتی است.

از این رو متاسفانه در سال‌‌های گذشته بخاطر عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط برخی از رانندگان، شاهد حوادث دلخراشی در جاده‌های استان بودیم. نمونه واضح آن در 22 اسفند سال گذشته بسیاری از خودروها بخاطر شرایط جوی در آزادراه زنجان - قزوین گیر افتاده بودند و اگر امدادرسانی توسط نیروهای امدادی استان انجام نمی‌شد قطعا تلفات بیشتری در آن روز رخ می‌داد. 

سید قاسم موسوی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به طرح آماده باش جمعیت هلال احمر در ایام عید نوروز در استان زنجان اظهار داشت: طی اجرای این طرح امدادگران هلال احمر خدمات متنوع امدادی به آسیب‌دیدگان  ارائه می‌دهند. 

وی با اشاره به اینکه در این ایام 10 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای ثابت و هشت گروه پشتیبان امدادی در شعب جمعیت فعالیت دارند گفت: در طرح سلامت نوروزی 285 نجاتگر و کادر امدادی ارائه خدمت می‌کنند؛ این نیروها در قالب تیم عملیاتی شامل تیم‌های مستقر در پایگاه‌های سطح استان، تیم امداد کوهستان، واکنش سریع، آنست و ارتباطات هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: مرکز کنترل و فرماندهی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان با شماره 112 به شکل 24 ساعت آماده ارائه خدمات به هموطنان در سطح استان زنجان است.

از سوی دیگر محمدعلی عظیمی رئیس پلیس راه استان زنجان از آماده باش بودن تمام نیروهای پلیس راه در ایام نوروز خبر داد و گفت: با فرارسیدن نوروز ترافیک آزادراه‌های استان زنجان پرحجم است و از رانندگان تقاضامندیم قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

اصغر جعفری روحی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان از آماده باش بودن تمام نیروهای امدادی در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: نیروهای اورژانس در آماده‌باش هستند و البته امیدواریم در این ایام حادثه دلخراشی رخ ندهد.

با این اوصاف آنچه که امید می‌رود این است که در تعطیلات نوروزی حادثه دلخراشی رخ ندهد و گردشگران به سلامت به مقاصد خود برسند.

منبع: تسنیم
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org