زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1399/12/23 - رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خبر داد

ثبت اولین مورد کرونای انگلیسی در زنجان

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان، از شناسایی اولین مورد کرونای انگلیسی در زنجان خبر داد.
ثبت اولین مورد کرونای انگلیسی در زنجان
پرویز قزلباش با بیان اینکه اولین مورد مثبت ابتلا به کرونای انگلیسی در استان زنجان شناسایی شد، اظهار کرد: اکیپ‌های پیگیری و رهگیری سریع وارد عمل شدند و فرد بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی، خانواده و افرادی که در تماس با فرد بیمار بودند را تحت پوشش‌های مراقبتی قرار دادند.

وی با بیان اینکه اولین مورد مثبت آزمایشگاهی کرونای انگلیسی یک جوان (آقا) ساکن شهر زنجان است، افزود: همچنان پیگیر منشأ ابتلای فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی هستیم ولی هنوز مشخص نیست بیمار از کجا مبتلا شده است.

این مسئول با اشاره به پیگیری منظم بیماران مشکوک و مبتلا به کووید - ۱۹ در استان، تصریح کرد: فرد مبتلا به کرونای انگلیسی به دلیل شغل خود با افراد زیادی در ارتباط بوده و روز گذشته یک سفر خارج از استانی داشته است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های استان زنجان به زودی از طریق وزارت بهداشت اعلام خواهد شد، ادامه داد: در حال حاضر شهرستان‌های سلطانیه، ایجرود و ماه‌نشان در وضعیت آبی کرونا و سایر شهرستان‌ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

قزلباش با بیان اینکه در حال حاضر در شرایط ویژه‌ای قرار داریم و امکان دارد ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا تصمیمات ویژه‌ای اتخاذ کند، اظهار کرد: متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور بسیار کاهش پیدا کرده که به ویژه در روزهای پایانی سال می‌تواند سلامتی مردم را به خطر بیندازد.

وی در رابطه با وضعیت دو روستای سونتو و شهرک استان زنجان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو روستای مذکور کاملاً تحت کنترل قرار داشته و حوزه سلامت غربال‌گری را به صورت کامل انجام داده و افرادی دارای تست مثبت نیز پیگیری، مراقبت و کنترل می‌شوند، خوشبختانه مبتلایان به کرونا در این روستاها بدحال نیستند.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org