زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1399/12/13 - معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان:

اورژانس اجتماعی را در شرایط بحرانی فراموش نکنیم

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان گفت: اورژانس اجتماعی به‌ صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات به تماس‌گیرندگان است.
اورژانس اجتماعی را در شرایط بحرانی فراموش نکنیم
سلمان حسینی در رابطه با اقدامات اورژانس اجتماعی، اظهار کرد: برنامه اورژانس اجتماعی تلفیقی از مراکز مداخله در بحران  فردی، خانوادگی و اجتماعی (مرکز اورژانس اجتماعی)، خط تلفن اورژانس اجتماعی (۱۲۳)، تیم سیار اورژانس اجتماعی و پایگاه خدمات اجتماعی است.

وی افزود: در صورتی که مشکل فرد تماس‌گیرنده به صورت تلفنی حل نشود، بلافاصله تیم سیار اورژانس برای حل مشکل فرد به محل مورد نظر ارجاع داده‌ می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه اگر مشکل با مداخله تیم سیار اورژانس اجتماعی نیز حل نشود، افراد به مراکز مرتبط ارجاع داده ‌می‌شوند، تصریح کرد: اولویت برنامه اورژانس اجتماعی، حضور فرد در خانه و کنار خانواده است ولی در مواردی مانند کودک‌آزاری یا همسرآزاری که حضور فرد در خانه منجر به آسیب بیشتر شود، افراد با حکم قضایی در مراکز نگه‌داری پذیرش می‌شوند.

حسینی ادامه داد: در حین اقامت افراد در مراکز نگه‌داری و انجام اقدامات مربوطه برای حل مشکل آن‌ها، کارشناسان اورژانس اجتماعی با خانواده فرد نیز برای آماده کردن بستر خانواده برای حضور او ارتباط دارند.

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان بیان کرد: در مواردی مانند همسرآزاری، زنان خشونت‌دیده و فرزندان آن‌ها می‌توانند در خانه امن پذیرش و نگه‌داری شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه در رابطه با کودک‌آزاری نیز در صورت لزوم کودکان با تفکیک سنی در مراکز شبه‌خانواده نگه‌داری می‌شوند، خاطرنشان کرد: مردم استان در صورت مشاهده مواردی مانند خشونت خانوادگی، همسرآزاری، کوک‌آزاری، سالمندآزاری، معلول‌آزاری و دختران آسیب‌دیده یا در معرض آسیب افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام به خودکشی کرده‌اند و سایر افرادی که در شرایط بحرانی قرار دارند، می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته با شماره تماس ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس بگیرند تا از خدمات تخصصی اورژانس اجتماعی بهره‌مند شوند. همچنین هویت تماس‌گیرندگان با این خط نیز فاش نخواهد شد.

منبع: ایسنا
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org