زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1399/12/11 -

انجمن کلیوی زنجان به ۱۷۰ بیمار دیالیزی خدمات ارائه می‌کند

مدیر انجمن کلیوی استان زنجان گفت: بخش دیالیز انجمن کلیوی زنجان دارای ۲۸ تخت با ظرفیت پذیرش در سه شیفت است که از ابتدای همه گیری ویروس کرونا و انتقال بیماران بیمارستان ولیعصر(عج) به بخش دیالیز انجمن ۱۷۰ بیمار دیالیزی در این بخش تحت درمان هستند.
انجمن کلیوی زنجان به ۱۷۰ بیمار دیالیزی خدمات ارائه می‌کند
محمدرضا طهماسبی با اشاره به اینکه پیشگیری از بیماری ویروس کرونا اولویت کاری انجمن کلیوی و تمام خیریه های سلامت است، افزود: برای تحقق این امر مهم انجمن خیریه کلیوی زنجان برنامه ریزی لازم را در دستور کار دارد.

وی با بیان اینکه پیشگیری، محوری ترین، کلیدی ترین و اصلی ترین کاری است که عموم مردم دربرابر ویروس کرونا باید مورد توجه قرار دهند اضافه کرد: انجمن کلیوی اولین حوزه ای بود که با همکاری علوم پزشکی در ابتدای شیوع بیماری کارگاه آموزشی پیشگیری از ویروس کرونا را برای بیماران در خطر ابتلا به این ویروس برگزار کرد.

این مسوول ادامه داد: اولویت انجمن ها و خیریه های سلامت در ۲ بخش حمایتی و کاهش بیماری است که ساماندهی مشارکت های مردمی برای حمایت از بیماران و پیشگیری از بیماری اهمیت زیادی دارد و برای تحقق این مهم انجمن خیریه کلیوی زنجان خدمات را به بیماران ارائه و دستور کار خود دارد.  

وی اظهار داشت: هم اکنون در انجمن کلیوی ۲ هزار پرونده بیمار مراقبتی، پیوندی و دیالیزی تشکیل شده است که از این تعداد یک‌هزار نفر با پیوند کلیه و مراقبت از چرخه دیالیز خارج و به فعالیت اجتماعی خود ادامه می دهند.

مدیر انجمن کلیوی استان زنجان ادامه داد: خیران زنجانی همواره در انجام کار خیر پیشقدم بودند که این حرکت قابل تقدیر است اما باتوجه به شیوع ویروس کرونا، تعطیلی کسب و کار بیماران، هزینه های بالای دارو درمان و معیشت بیماران دیالیزی، پیوند کلیه و مراقبتی باید با حمایت از این بیماران تلاش کرد تا بیماری در جسم و اثرات آن در خانواده پیشرفت نکند و با امید به زندگی و با فراغت خاطر به زندگی ادامه دهند.

وی با تاکید بر اینکه تنها راه پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه زدن ماسک است خاطرنشان کرد: با زدن ماسک هم خود و هم دیگران را از خطر ابتلا به این ویروس کشنده در امان نگه داشته و به عبارتی با این کار به سلامت اجتماعی که سلامت دیگر بخش ها را به دنبال دارد، احترام گذاشته می شود.

به گفته این مسوول، مراجعین انجمن بیماران خاص به ویژه پیوندی و دیالیزی ها که از داروهای ایمنی استفاده می کنند، مقاومت بدن این بیماران پایین بوده و در برابر بیماری های مسری واگیر از جمله بیماری کرونا مستعدتر است.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org