زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1399/12/9 - مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان:

یکی از مهمترین نتایج ابلاغ الکترونیک کاهش مراجعات حضوری است

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: مهمترین هدف در اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی ارائه هرچه بهتر خدمات مالیاتی در جهت تسهیل و رفاه حال مودیان مالیاتی می باشد که در شرایط حال حاضر جامعه مهمترین نتیجه آن کاهش تردد و مراجعات حضوری بوده است.
یکی از مهمترین نتایج ابلاغ الکترونیک کاهش مراجعات حضوری است
به گزارش سایت زنجان به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان، میرحیدر رضوی، مدیرکل اظهار داشت: با الکترونیکی شدن ابلاغ اوراق مالیاتی، هر مودی مالیاتی با مراجعه به سامانه الکترونیکی سازمان به آدرس www.tax.gov.ir می‌تواند علاوه بر ارسال اظهارنامه خود، در صورت داشتن اعتراض نسبت به اوراق، اعتراض خود را نیز به‌ صورت الکترونیکی ثبت نماید. در این طرح، دعوت به هیات حل اختلاف، ابلاغ رأی هیات حل اختلاف و پرداخت مالیات نیز به‌ صورت الکترونیکی امکان‌پذیر می باشد.

رضوی تاکید کرد: ابلاغ الکترونیکی در حکم ابلاغ واقعی است و تمامی پیامدهای قانونی ابلاغ فیزیکی را در پی دارد و چنانچه مودی ظرف دو هفته از تاریخ بارگذاری اوراق، نسبت به مشاهده اوراق الکترونیکی اقدام کند، تاریخ مشاهده به عنوان تاریخ واقعی ابلاغ اوراق مالیاتی ثبت خواهد شد و این تاریخ مبنای محاسبه مواعد قانونی مرتبط با انجام تکالیف قانونی قرار خواهد گرفت.
در ادامه این مقام مسئول بیان داشت: بر این اساس برای تمام مودیان، حساب کاربری ایجاد و برای متقاضیان استفاده از خدمات ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی، اوراق تشخیص و قطعی مالیات بر عملکرد و ارزش افزوده آنان به محض صدور در این حساب کاربری، بارگذاری می شود.

در خاتمه مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان خاطر نشان شد: مزیت مهم دیگر در ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی این است که مودیانی که این شیوه را انتخاب می کنند، به سابقه اوراق مالیاتی خود نیز دسترسی خواهد داشت و علاوه بر این، چون مودیان به صورت آنی و از طریق پیامک از بارگذاری اوراق مالیاتی خود در سامانه مطلع خواهد شد، احتمال عدم آگاهی از ابلاغ اوراق از بین خواهد رفت و این امر نیز از تضییع حقوق مودیان جلوگیری خواهد نمود.
نظرات شما:
اخبار اداره کل امور مالیاتی استان زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org