زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1399/12/9 -

زنجان در هفته‌ای که گذشت

کاهش ۲۱ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونایی و امکانپذیر شدن شناسایی ویروس انگلیسی در آزمایشگاه ویروس شناسی زنجان از جمله مهمترین عناوین خبری در این استان طی هفته گذشته بود.
زنجان در هفته‌ای که گذشت
** استاندار زنجان بر لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و اجتناب از هرگونه تجمعات از سوی شهروندان تاکید کرد و گفت: متاسفانه آمارها نشان می‌دهد رعایت پروتکلهای بهداشتی کرونایی نسبت به پیک سوم کرونا در استان کاهش یافته است.

** نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: مسلم و واضح است که طرف‌های ما چه اروپا و چه آمریکا در زمینه مسائل هسته ای به تعهدات خود عمل نکردند و نباید فراموش کنیم که این بدعهدی سابقه طولانی داشته و تنها راه ایستادگی در برابر چنین رفتارهایی، داشتن وحدت، انسجام و اتحاد است.

** رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: در زمان حاضر پنج هزار و ۳۵۰ نفر در این استان در واحدهایی که در زمینه برق و الکترونیک فعال هستند، اشتغال دارند که این رقم ۱۲ درصد شاغلان بخش صنایع استان است.

** مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان گفت: بر مبنای نتایج ارائه شده از رتبه بندی اخیر دانشگاه استنفورد، ۶ تن از اعضای هیات علمی این دانشگاه در فهرست دانشمندان برتر جای گرفتند.

علی سپهری افزود: نام دکتر اصغر رمضانی عضو هیات علمی و استاد تمام گروه شیمی، دکتر امید رحمانی عضو هیات علمی و استاد تمام گروه مهندسی مکانیک، دکتر صالح مبین، دکتر عباس ربیعی، دکتر فرشاد مریخ بیات و دکتر اصغر طاهری از اعضای هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه زنجان در این فهرست قرار دارد.

** رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان زنجان گفت: سختگیری‌های تنگ نظرانه در تایید صلاحیت‌ها را نمی‌پسندیم از طرفی هم تساهل و سهل‌گیری‌های بیجا را هم به مصلحت نظام و کشور نمی دانیم.

** سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: هشت کتابفروشی در شهر زنجان و یک کتابفروشی در ابهر، مجری طرح " زمستانه کتاب ۹۹ " هستند.

محمدربیع احمدخانی افزود: طرح زمستانه کتاب از ۹ اسفند جاری به مدت هفت روز در کتابفروشی های مجری طرح در این استان اجرا می شود.

** معاون عملیات سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان گفت: ۶۰ درصد تماس‌ها با آتش‌نشانی زنجان مزاحمت تلفنی است و این کار نادرست در ارایه خدمات به موقع نیروهای عملیاتی این سازمان خلل ایجاد می‌کند.

** رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر ذخیره گوشت قرمز منجمد استان به صفر رسیده است، گفت: مقرر شده ۵۰ تن بر اساس سرانه جمعیتی به استان، قبل از پایان سال اختصاص یابد.

**رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با اقدامات انجام گرفته آزمایشگاه ویروس‌شناسی دانشکده پزشکی زنجان به عنوان یکی از آزمایشگاه‌های منتخب در کشور توان شناسایی ویروس کرونای انگلیسی را به دست آورد.

** مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون از محل فروش تولیدات طرح‌های اشتغال فرشبافی در قالب فرش و تابلو فرش بیش از یک میلیارد و ۴۳۸ میلیون تومان برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد این استان درآمدزایی شده است.

** مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون به میزان ۲۷۵ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت و تکمیل واحدهای مسکونی روستایی این استان پرداخت شده است.

** رییس کانون وکلای دادگستری استان زنجان گفت: از آن جایی که بر اساس قانون اساسی، دادرسی عادلانه و داشتن وکیل مستقل دادگستری از حقوق اساسی مردم است، از این رو دفاع از استقلال کانون وکلا، دفاع از حقوق ملت است.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org