زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1399/12/6 -

نتیجه تست ۶ بیمار مشکوک به ویروس کرونای انگلیسی درزنجان منفی اعلام شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: ۶ بیمار مشکوک به ویروس جهش یافته انگلیسی در بیمارستانهای استان شناسایی شد که با بررسی انجام گرفته و انجام آزمایشها نتیجه منفی بود و در این خصوص توصیه می‌شود عموم از این نوع ویروس دچار استرس و اضطراب نشوند.
نتیجه تست ۶ بیمار مشکوک به ویروس کرونای انگلیسی درزنجان منفی اعلام شد
دکتر علیرضا آرمانی کیان روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به وضعیت استان در ارتباط با ویروس نوع جهش یافته انگلیسی افزود: در مدت یک و نیم ماه آینده بحث ورود این نوع ویروس در کشورمان مطرح شده که در این خصوص باید نسبت به شناخت دقیق آن اطلاعات لازم را کسب کرد، تا بتوان  رصد را انجام داد تا اقدامات تشخیصی بهنگام انجام شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه آزمایشگاه ویروس شناسی دانشکده پزشکی علوم پزشکی استان جزو آزمایشگاه‌های منتخب در زمینه انجام کارهای اولیه و شناسایی این نوع ویروس را برعهده دارد، البته مرحله بر اساس ژنوم ویروس جهش یافته انگلیسی در انیستیتو پاستور و توالی آن تشخیص داده می شود به دلیل آنکه کار فوق تخصصی و بسیار هزینه بر است.

این مسوول با تاکید بر اینکه شهروندان زنجانی نباید از این نوع ویروس وحشت و هراس داشته باشند، ادامه داد: نسبت به علائم و سرعت نشانه های ویروس جهش یافته باید حساس و هوشیار بود و بلافاصله برای تشخیص به پزشک مراجعه کرد.  

وی با بیان اینکه این موضوع دلیلی ندارد که نگرانی های زیادی را ایجاد کند، اظهار داشت: این نوع ویروس درمان پیچیده ای نداشته، بر این مبنا هم استانی ها در این زمینه استرس را از خود دور کنند و به توصیه های متخصصان امر توجه کنند.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اشاره به شمار کنونی مراجعه کنندگان کرونایی در بیمارستان های استان ادامه داد:  در زمان حاضر این استان به پیک چهارم بیماری وارد نشده که امیدواریم همین روند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مانع بروز این مهم شود.

وی اظهار داشت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در زنجان به ۷۰ درصد کاهش یافته و این در حالی است که این میزان باید بین ۸۵ تا ۹۰ درصد باشد و این موضوع نشان دهنده مستعد بودن بروز پیک بعدی در استان است.

آرمانی کیان افزود: بر این اساس بیمارستان های این استان نیز در صورت بروز پیک بعدی بیماری، آماده خدمت رسانی هستند و به لحاظ تجهیزات و کار درمانی تجارب لازم در مدت یکسال کرونایی برای انجام اقدامات لازم کسب شده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر پروتکل های بهداشتی آنگونه که باید و شاید از سوی برخی شهروندان زنجانی با توجه افزایش ترددهای روزهای پایانی سال رعایت نمی شود و در این راستا انجام اقدامات پیشگیرانه از قبیل ماسک زدن می تواند از ابتلا به این بیماری پیشگیری کند.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org