زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1399/10/28 -

خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

به یاد همسرم جمشید خان عطایی 
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
پروانه سهرین بیگلو

زندگی آدمی قصه ای ناگفته، نغمه ای ناخوانده و یا شعری ناسروده است، گاهی دلنواز و گاه جانگداز؛ اما رسم روزگار نیکی و بدی را به هم پیوند داد تا هر انسان با داستان زندگی پر فراز و نشیبش رنگی تازه به دنیا بخشیده و برگی جدید بر آن افزوده و به یادگار بگذارد.
هر چند زندگی رنج و سختی فراوان بود و راه پر فراز و نشیب؛ اما ما آن را بر برگهای کاغذی روزنامه ها ثبت کردیم؛ تا برای آیندگان به یادگار بماند. بسیار جوان بودم و پرشور و قدم در راهی پر فراز و نشیب قدم گذاشته بودم که  ترسی از سنگریزه های ریز و درشت آن نداشتم؛ چرا که پشتوانه ای بزرگ در زندگی کاری مرا در این راه پرفراز و نشیب همراهی می کرد  مردی که اندیشه هایش چراغ راه بود و تلاشش که به حق در این راه استخوان خرد کرده بود هموار راه که هیچ گاه تنهایمان نگذاشت.
    
داستان تازه ای شکل گرفته بود که آغاز و پایان آن دست ما نبود؛ اما باید از هر کجا و ناکجایی شروع می شد؛ در دستی قلم و در دستی دیگر کاغذ تا « با هرچه عشق نام تورا می توان نوشت؛ با هرچه رود، اسم تو را می توان سرود؛ بیم از حصار نیست که قفل های کهنه را با دستهای مهربان تو می توان گشود...»
بیش از چهار دهه در همراهی با مردی که به حق از ستونهای مهم مطبوعات آن دوران و با تربیت درست و اصولی یک روزنامه نگار متعهد و درستکار کار آسانی نبود و این همراهی با تجربیات تلخ و شیرین خود آموزه های بسیاری برای من و دیگرانی داشت که در کنار این مرد بزرگ بودند.
اشک واژه غریبی برای من نیست اما  مفهوم آن گاه در گرفتاریهای زندگی رنگ می بازد و از نظرها ناپدید می شود آنچه مهم است عشق  است که پر رنگ تر از آن خود را می نمایاند. افسانه ای فراهم از لانه ای برای گنجشک های مانده زیر باران و خانه ای برای پروانه های سرگردان و هر آنچه که ذوق آدمی را نوازش می دهد و همه این احساسات دل انگیز برای من زنده می شوند وقتی که غروب پنج شنبه های غم انگیز به کوچه بهشت پنجم سری می زنم تا در سکوت غم انگیز قبرستان هر آنچه را که در زندگی فرصت گفتن نبود بازگو کنیم و تکرار قصه غم انگیز این دنیا که هر آمدنی را رفتنی است و «زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود؛ صحنه پیوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد......»

نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org