زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/2
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
سامانه پرداخت تلفنی قبض آب استان زنجان
2/2
بکوشیم برق‌یار باشیم
بکوشیم برق‌یار باشیم

1399/10/27 - رئیس اتحادیه مسگران استان زنجان:

صنعتگران مس زنجان برای بیمه شدن حمایت نمی‌شوند

رئیس اتحادیه مسگران استان زنجان گفت: در حال حاضر حمایتی از سوی میراث فرهنگی برای بیمه صنعتگران مس انجام نمی‌شود که این مشکلات عدیده‌ای را به وجود آورده است.
+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +
رسول ارتیشه‌دار اظهار داشت: در زمینه تامین مواد اولیه صنعت مس مشکلی وجود ندارد اما گرانی مواد اولیه همواره برای صنعتگران مشکل ساز بوده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت مواد اولیه مس بر اساس قیمت جهانی و دلار داخل تعیین می‌شود، افزود:  قیمت مواد اولیه از 230 تومان به 260 تومان در چند ماه گذشته افزایش یافته است که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری را نشان می‌دهد.

این صنعتگر زنجانی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین ساخت محصولات مسی به صورت چکشی دستگاهی است، عنوان کرد: تنها 5 درصد صنعتگران مس به صورت دستی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

رئیس اتحادیه مسگران استان زنجان با بیان اینکه با انتشار ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها برای رفت‌و‌آمد و کاهش چشمگیر گردشگران صنعت مس با مشکلات عدیده‌ای مواجه شد، ابراز کرد: میزان فروش صنعت مس بیشتر به صورت فصلی است که در ایام عید نوروز سال گذشته میزان فروش صنایع مس به شدت پایین آمد.

ارتیشه‌دار در خصوص صادرات مس نیز اظهار کرد: با وجود ظرفیت‌های موجود صادرات مس به کشورهای خارجی در کمترین حد خود قرار دارد اگر چه سرمایه بسیاری را نیز می‌طلبد.

وی فقدان بیمه را از مهمترین مشکلات صنعتگران مس در زنجان عنوان کرد و گفت: در گذشته میراث فرهنگی با 4 درصد صنعتگران را بیمه می‌کرد اما در حال حاضر کارفرمایان با 29 درصد کارگران خود را بیمه می‌کنند که این امر بزرگترین معضل صنعت مس در حال حاضر محسوب می‌شود.

این صنعتگر زنجانی از تعدیل نیروی کارخانجات مس به دلیل گران بودن بیمه خبرداد و افزود: با توجه به وضعیت امروز صنعت مس، کارفرمایان قدرت بیمه کردن کارگران خود را ندارند که ضروری است میراث فرهنگی در این زمینه کمک کار کارفرمایان باشد.

منبع: موج رسا
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org