زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1

1399/10/22 - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:

طرح اصلاح الگوی کشت با هدف تولید محصولات براساس نیاز بازار اجرا می‌شود

رییس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: تحقق تغییر الگوی کشت به عوامل متعددی وابسته است و هدف از اجرای طرح اصلاح الگوی کشت، تولید محصولات کشاورزی بر اساس نیاز بازار و متناسب با شرایط اقلیمی و آب‌وخاک در مناطق مختلف است.
طرح اصلاح الگوی کشت با هدف تولید محصولات براساس نیاز بازار اجرا می‌شود
جواد تاراسی روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: اجرای طرح‌های بزرگ دامداری و کشاورزی موجب افزایش توجیه اقتصادی فعالیتهای کشاورزی در زنجان است.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی محصولات کشاورزی از روش های حمایت از کشت الگویی است، اظهار داشت: امسال همه محصول تولید شده کلزا در استان به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شد و سهم خرید تضمینی گندم استان ۳۲۰ هزار تن بود که به طور کامل انجام شد.

تاراسی گفت: سال زراعی گذشته بالغ بر هفت هزار هکتار از اراضی این استان زیر کشت گوجه فرنگی رفت در حالی که بر اساس کشت الگویی، باید حدود پنج هزار و ۵۰۰ هکتار کشت می‌شد و این موضوع باعث بروز مسائلی در عرضه محصول کشاورزان شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال هایی که میزان کشت محصولات به اندازه سهمیه های ابلاغی انجام شده است، بازار نسبتا متعادلی داشته ایم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: برای محصولاتی که مشمول خرید تضمینی نیستند، سعی کرده ایم با ایجاد صنایع بالادستی و پایین دستی، زمینه فرآوری بخشی از محصولات را فراهم کنیم.

تاراسی به اجرای طرح های بزرگ مقیاس همچون واحد پرورش گوسفند داشتی ۹۰ هزار رأسی و واحد پرورش گاو شیری ۶ هزار رأسی در این استان اشاره کرد و گفت: تکمیل چنین طرح‌هایی به طور قطع، الگوی کشت منطقه را نیز تحت‌الشعاع خود قرار خواهد داد و مقدمه ای برای تحقق کشاورزی قراردادی است که در قالب آن کشت محصولات متناسب با نیاز و سفارش بازار انجام می شود.

منبع: ایرنا
نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org