زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
طراحی وبسایت در زنجان
طراحی وبسایت در زنجان

1399/9/10 -

تست کرونا از ۹۷ هزار بیمار زنجانی گرفته شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، تاکنون بیش از ۹۷ هزار تست و نمونه گیری کرونا از بیماران مشکوک در استان انجام گرفته که با میزان مراجعه کنندگان به درمانگاه‌ها این رقم به بیش از ۱۱۰ هزار مورد می‌رسد.
تست کرونا از ۹۷ هزار بیمار زنجانی گرفته شد
دکتر پرویز قزلباش شامگاه یکشنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا افزود: از این تعداد بیماران مشکوک کرونایی استان ۳۱ هزارو ۵۳۰ نفر مثبت سرپایی و ۱۶ هزارو ۷۹۳ نفر بستری بوده که پنج هزارو ۹۲۳ نفر از آنان مثبت تشخیص داده شده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار داشت: خوشبختانه با اجرای محدودیت های هوشمند کرونایی، روند نزولی بیماری در بخش بستری و سرپایی آغاز شده که این روند در شهرستانها نیز نمود دارد، اما همچنان در پیک بیماری قرار داریم.

این مسؤول ادامه داد: نشانه های خوبی از کنترل و مدیریت بیماری کرونا در استان دیده می شود که به صورت شروع روند کاهشی است، امیدواریم با تلاش های بین بخشی این وضعیت شتاب بیشتری بگیرد، تا آثار آن مشخص شود.

قزلباش، با بیان اینکه میزان اشغال تخت های بیمارستانی کرونای استان نسبت به سه روز گذشته به کمتر از ۶۰۰ نفر رسیده است، افزود: بر اساس آخرین گزارش اعلام شده ۵۷۳ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که بسیار سنگین بوده چرا که همین تعداد نیز فشار زیادی را برای سیستم درمانی وارد می‌کند.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر ۱۸ بیمار کرونایی نیز در نقاهتگاه‌های استان تحت مراقبت قرار دارند که اقدامات لازم برای گسترش این مراکز نیز اندیشیده شده است.

این مسؤول ادامه داد: روند مراجعه سرپایی به مراکز ۱۶ ساعته استان نیز طی چند روز گذشته کاهشی بوده و این در حالی است که این تعداد در هفته آخر آبان سال جاری هشت و هزار و ۹۸۱ نفر بود که این رقم در هفته نخست آذر امسال نزولی شده که نظارت های میدانی نیز نشان می دهد همین رخداد در بخش خصوصی نیز نمایان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: آمارها نشان می دهد بیماریابی سرپایی کرونای استان از حالت افقی خارج شده و کاملاً روند نزولی پیدا کرده است و در مورد بیماران مشکوک بستری و مثبت نیز نمای کاهش یابنده تدریجی است.

وی یادآوری کرد: میزان فوتی های کرونایی استان نیز در موج دوم و سوم کاملاً کنترل و تدریجی شده که نقطه بسیار مثبتی است.

قزلباش در خصوص اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی با همکاری بسیج نیز افزود: قطع زنجیره انتقال ویروس با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی حداقل ۱۰ درصد در یک ماه و ۹۰ درصد در سه ماه، کاهش میزان بستری‌ها حداقل ۳۰ درصد در یک ماه و ۵۰ درصد در سه ماه، لحاظ شده است.

به گفته وی، کاهش میزان مرگ حداقل ۱۰ درصد در یک ماه و ۴۰ درصد در سه ماه و پوشش حمایتی گروه‌های در معرض خطر به‌ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای حداقل ۵۰ درصد در یک ماه و ۹۰ درصد در سه ماه، از اهداف شاخص این طرح هستند.

منبع: ایرنا

نظرات شما:
اخبار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org