زنجان

سایت زنجان اخبار زنجان تریبون آزاد زنجان خدمات الکترونیک زنجان گردشگری زنجان خواندنی های زنجان

اخبار استان زنجان

بخش اخبار سایت زنجان ، برای سهولت دسترسی و تسریع در آگاهی بخشی به مخاطبان توسط کارشناسان تیم سایت زنجان فعالیت می کند. بخش اخبار زنجان ، مهمترین خبرها و رویدادهای روزانه را در قالب خبر تولید یا از معتبرترین منابع خبری برای مخاطبان سایت زنجان باز نشر می کند.


1/1
پویش واکسن یادآور کرونا
پویش واکسن یادآور کرونا

1399/8/17 -

آخرین اخبار از عرضه اولیه های بورس

از نیمه آبان ماه عبور کردیم و در پاییز سال جاری به خاطر شرایط بازار هنوز هم خبری از عرضه اولیه ها نیست. آخرین عرضه اولیه سال جاری به 30 شهریور ماه سال جاری باز می گردد. در هفته گذشته سه نماد در صف عرضه اولیه ها قرار گرفتند.
آخرین اخبار از عرضه اولیه های بورس
از 19 مرداد ماه سال جاری که بازار سرمایه شروع به ریزش کرد و این ریزش تا هفته گذشته هم ادامه داشت، راهکارهای مختلفی برای جلوگیری از این ریزش و زمان بر شدن آن پیشنهاد شد که از آن جمله می توان به توقف عرضه اولیه ها اشاره کرد.

به گزارش نبض بورس، آخرین عرضه اولیه در بازار سرمایه به تاریخ 30 شهریور ماه سال جاری باز می گردد که در آن سهام شرکت سرمایه‌ گذاری گروه مالی سپهر صادرات با نماد به وسپهر برای اولین بار در بازار سرمایه عرضه شد.
پس از آن و در پاییز امسال دیگر خبری از عرضه اولیه نبوده است اما نمادهای بسیاری در صف عرضه اولیه برای سال جاری می باشند. در هفته گذشته سه شرکت اقداماتی را برای قرار گرفتن در صف عرضه اولیه ها انجام دادند.

در ابتدا شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در 10 آبان ماه سال جاری در بورس با نماد بوعلی درج نماد شد تا سهام این شرکت در یک قدمی عرضه اولیه قرار گیرد.

سپس محمدرضا سلیمیان مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر (هلدینگ سیمان غدیر) در 11 آبان 1399 خبر از عرضه اولیه سهام این شرکت تا پایان پاییز امسال داد. وی گفت: فرآیند پذیرش و درج نماد این شرکت طی امسال به‌طور ویژه پیگیری شد و هلدینگ در شهریورماه امسال با نماد «سغدیر» در فهرست نمادهای بازار دوم فرابورس، درج‌شده و مطابق دستورالعمل پذیرش فرابورس، سهامدار عمده تا چهار ماه بعد از درج، برای عرضه سهام فرصت خواهد داشت.

همچنین در جلسه 12 آبان ماه 1399 طرح ورود شرکت شهروند با اکثریت آراء در جلسه شورای شهر تهران به تصویب رسید تا سهام این فروشگاه هم در یک قدمی ورود به بازار سرمایه قرار بگیرد.

در همان 12 آبان ماه 1399 شرکت سپیدار سیستم آسیا با نماد سپیدار نیز در بازار دوم فرابورس ایران درج شد تا این نماد هم در صف عرضه اولیه های سال 99 قرار بگیرد.

علاوه بر سه شرکت فوق مطابق با خبرهای منتشر شده در سال جاری، نمادهای زیر شانس بیشتری برای عرضه اولیه دارند:

لیزینگ اقتصاد نوین، سپید ماکیان، لیزینگ کارآفرین، اصفهان کش، فن آوا کارت، شرکت نفت جی، شیمی بافت، بارز کردستان، پتروشیمی بندر امام، صنعت غذایی کوروش، تولید نیروی جنوب غرب صبا، پتروشیمی مروارید، ایمن خودرو شرق، ترانسفورماتور توزیع زنگان، پتروشیمی ایلام، راه آهن حمل و نقل، تامین سرمایه تمدن، شرکت پتروشیمی اروند، استقلال و پرسپولیس، مجتمع صنعتی اسفراین، اپال پارسیان سنگان و عمران و مسکن سازان ایران و روزنامه همشهری.

همچنین شستا پیش بینی کرده است که 15 زیرمجموعه خود را در پاییز و زمستان 99 عرضه اولیه کند که این 15 نماد عبارتند از:

پتروشیمی مروارید (پاییز 99)، سرمایه گذاری هامون شمال (پاییز 99)، زغال سنگ پرورده طبس (پاییز 99)، صنایع عمومی (پاییز 99)، شیمی بافت (پاییز 99)، چوب خزر کاسپین (پاییز 99)، محصولات کاغذی لطیف (پاییز 99)، کارگزاری صبا تامین (پاییز 99)، سیمان آبیک (پاییز 99)، آنتی بیوتیک سازی ایران (پاییز 99)، خدمات ارتباطی رایتل (زمستان 99)، سرمایه گذاری صنایع لاستیک (زمستان 99)، افق تامین انرژی طوس (زمستان 99)، پخش اکسیر (زمستان 99) و سابیر (زمستان 99).

شانس کدام نمادها برای عرضه اولیه در هفته جاری بیشتر است؟
هر چند که با شرایط بازار سرمایه بعید به نظر می رسد که این هفته هم شاهد عرضه اولیه باشیم اما اگر قرار باشد عرضه اولیه ای انجام شود، شانس نمادهای زیر برای عرضه اولیه بیشتر از سایر نمادها است:

صنعت غذایی کوروش با نماد غکورش، صنایع چوب خزر کاسپین با نماد چخزر، شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس با نماد اپال، سپید ماکیان با نماد سپید، تامین ‌سرمایه تمدن با نماد تمدن، عمران و مسکن سازان ایران با نماد ثعمسا، هلدینگ سیمان غدیر با نماد سغدیر و پتروشیمی بوعلی سینا با نماد بوعلی، شرکت سپیدار سیستم آسیا با نماد سپیدار.

یک عرضه اولیه جدید در راه بورس

شرکت سپیدار سیستم آسیا از زیرمجموعه شرکت بورسی همکاران سیستم با درج نماد در بازار دوم معاملات فرابورس، آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام شد.
به گزارش نبض بورس، چندی پیش شرکت همکاران سیستم از موافقت فرابورس با درخواست پذیرش سهام شرکت سپیدار سیستم آسیا و عرضه اولیه سهام این شرکت خبر داد تا گروه همکاران سیستم با رویکرد تسهیل و تسریع اجرای فرآیندها و قوانین سازمان بورس، عرضه سهام این شرکت را در دستور کار قرار دهد، اکنون این در حالی است که آخرین اخبار “شرکت سپیدار سیستم آسیا” در جایگاه دویست و بیست و هشتمین شرکت در گروه رایانه در بازار دوم معاملات فرابورس درج نماد شد تا ۱۵ درصد از سهام خود را عرضه اولیه کند.

«سپیدار» یکی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت بورسی همکاران سیستم ( با مالکیت ۹/ ۹۹ درصدی) است که سال ۸۷ با هدف عرضه انحصاری سیستم حسابداری سپیدار و نرم‌افزار فروشگاهی دشت و ارائه خدمات به مشتریان این دو محصول تاسیس شده است.

 این شرکت دارای سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی بوده و برای سال مالی منتهی به اسفند سال گذشته، هزار و ۴۵۶ ریال سود با حاشیه سود ۶۱ درصدی پیش‌بینی کرده و با برخورداری از ۵۵ کارمند و ۱۵۰ نمایندگی، دارای ۳۷ هزار مشتری با سهم بازار ۱۴ درصدی است.

نظرات شما:
اخبار سایت زنجان

پیام شما:

  
اخبار استان زنجان

با ما تماس بگیرید.

مشکلات، دغدغه ها و پیامهای خود در خصوص مسائل اجتماعی و شهری را در بخش تریبون آزاد زنجان مطرح نمایید.
  ارسال پیامما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید..

Card image Card image Card image Card image Card image Card image

© سایت جامع استان زنجان

تماس با ما
تبلیغات
پایگاه خبری-تحلیلی تریبون زنجان
آدرس: زنجان، میدان شورا، جهاد دانشگاهی، مرکز واحدها فناور، واحد 3
تلفن:33764230-024
Support @ Zanjan.Org